Окуляри-нулівки, або як їх ще називають іміджеві окуляри, нині неабияк популярні
Час плине, смаки міняються. Якщо ще років десять тому люди з вадами зору часто соромилися носити окуляри, то наразі ситуація протилежна: сьогодні окуляри подекуди носять навіть власники бездоганного зору. Окуляри-нулівки, або як їх ще називають іміджеві окуляри, нині неабияк популярні - вони мають лінзи без оптичної сили, а отже не коригують зір і виконують функцію лише модного аксесуару. Це свідчить про те, що окуляри у сприйнятті сучасної людини є чимось стильним і привабливим. Крім того, окуляри були і є зручним та ефективним засобом для корекції різних вад зору: міопії, астигматизму, пресбіопії.
Щоб нові окуляри були зручними в носінні та добре виглядали, потрібно правильно їх підібрати. Окуляри складаються з двох елементів: оправи та оптичних лінз. Як варто вибирати кожен з цих елементів? Ділимося корисними порадами далі.
Оптичні параметри лінз, що необхідні, аби виправити конкретний дефект рефракції та забезпечити користувачеві чітке бачення, визначає лише лікар-офтальмолог. Спершу, лікар проводить діагностику зору, а вже потім, виходячи з її результатів, надає рецепт на оптичні лінзи для окулярів. Сьогодні доступний великий асортимент лінз: від різних брендів, різних країн виробництва, різного цінового діапазону. Крім того, доступні оптичні лінзи з додатковими покриттями: фотохромним, від синього світла. Фотохромні лінзи також називають "хамелеони" - вони темніють на сонці й виконують додаткову сонцезахисну функцію. А лінзи з покриттям від синього світла ще називають офісними або комп'ютерними, адже вони призначені для захисту зору під час роботи за комп'ютером.
Оптичні лінзи також можуть мати додаткове антистатичне, антиблікове, зміцнююче, гідрофобне покриття. Лінзи з додатковими покриттями, звісно, коштують дорожче, ніж звичайні. Втім, вони здебільшого якісніші та довговічніші.
Що стосується оправ для окулярів, то при їх виборі варто враховувати наступні фактори:
- характеристики рецептурних лінз;
- розмір;
- форма оправи й форма обличчя.
Чим складніший рецепт на окуляри (складніший дефект зору), тим більша товщина необхідних оптичних лінз. На товщину лінзи вказує її індекс заломлення - чим більший цей індекс, тим тонша лінза. Для тонких та ультратонких лінз можна вибирати оправи будь-якого типу. Наприклад, безобідкові окуляри можуть бути лише з тонкими лінзами. А от якщо лінзи стандартної (середньої) товщини, то ліпше вибирати оправи повнообідкового типу.
Від розміру оправи, а точніше того, наскільки вдало він підібраний, залежить комфорт під час носіння окулярів. Якщо оправа буде надто маленькою, окуляри будуть тиснути на скроні, вуха та перенісся, а якщо, навпаки, надто великою - постійно спадати та міняти своє положення на обличчі під час руху. Тож необхідно уважно міряти оправу перед покупкою. Одягніть бажану оправу й проведіть в ній 1-2 хвилини. Якщо вона майже не відчувається на обличчі, але при цьому знаходиться у фіксованому положенні - розмір цієї оправи вам підходить.
Оскільки окуляри добре помітні на обличчі, важливо, щоб вони пасували та гарно виглядали. Чи не всі фешн-експерти сходяться на думці про те, що форма оправи окулярів має бути протилежною формі обличчя. Себто, якщо у вас, наприклад, кругле обличчя вибирайте квадратні і прямокутні моделі оправ і так далі. А щоб окуляри послугували вам не один рік, вибирайте лише оригінальну оптику в сертифікованих магазинах: luxoptica.ua/ua/frames-and-lenses