Правоохоронці нагадують громадянам, що за жодних обставин не варто переходити за сумнівними посиланнями, а тим паче розголошувати свої персональні дані
1 січня на спецлінію «102» звернулася 23-річна чернівчанка із повідомленням про те, що невідома особа зняла з її карткового рахунку кошти. Жінка розповіла поліцейським, що мала намір придбати планшет. Продавець в одному месенджері надіслав чернівчанці фішингове посилання для оплати за товар. Як тільки жінка внесла реквізити своєї банківської катки, з її рахунку зникло 4400 гривень.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
За такою ж схемою шахраї ошукали 30-річну жительку села Черепківці Чернівецького району. Буковинка перейшла за підозрілим посиланням, яке побачила в мобільному застосунку. В подальшому жінка заповнила анкету, вказавши конфіденційну інформацію. В результаті чого з її картки було списано майже 20 тисяч гривень.
За вказаними фактами поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Проводяться досудові розслідування.
Правоохоронці нагадують громадянам, що за жодних обставин не варто переходити за сумнівними посиланнями, а тим паче розголошувати свої персональні дані, до яких належать:
- термін дії пластикової картки;- PIN-код;
- слово-пароль;
- cvv/сvv2 коди.