Багато хто не раз чув історії про те, як дехто з необережності втрачав кошти з банківської картки, коли просто передавав конфіденційні дані недобросовісним особам і в результаті просто втрачав свої кошти
Насправді подібна історія може статися і з тими, хто володіє криптогаманцями. Високий і непередбачуваний курс біткоїна приваблює шахраїв, спраглих збагатитися чужим коштом. Саме з цією метою розробляються фішингові посилання, які крадуть дані, сайти, що копіюють інтерфейс обмінників для аналогічних цілей, а також шкідливі програми, які підміняють дані буферів обміну. Щоб уникнути втрати коштів з криптогаманця, варто дотримуватися деяких рекомендацій.
Ключові правила безпеки
Насамперед варто пам'ятати про те, що навіть найнадійніший і найбезпечніший гаманець для зберігання криптовалюти має свою вразливість. Найчастіше втрата крипти може здійснитися з некоректним підходом до своєї безпеки. Наприклад використання ідентичної електронної пошти як з електронним гаманцем, так і для:
- інтернет-магазинів;
- банків;
- роботи;
- соціальних мереж.
Найкраще зареєструвати окрему скриньку. Додатково, не рекомендується користуватися при використанні криптогаманця громадськими бездротовими мережами. Дані з легкістю можуть перехоплюватися. Усі подібні операції варто проводити виключно вдома, де до інтернету підключаються тільки родичі та близькі.
Поділ коштів — найкращий підхід
Навіть бізнесмен-початківець переконаний, що найкраще зберігати гроші в різних місцях. В іншому разі великий ризик втратити накопичення, зокрема внаслідок власної неакуратності. Наприклад, під час переказу третій особі через сайт-обмінник просто вказується інша сума. Після підтвердження переказу скасувати його вже не вийде, і кошти будуть загублені. Втратою коштів на гаманці також вважається втрачений доступ до нього. Саме тому варто зробити кілька копій записів для входу, зокрема на цифрових носіях. В іншому разі ніхто не зможе допомогти відновити доступ.
Увага на фішингові сайти
Деякі шахраї спеціально створюють сайти, за допомогою яких крадуть дані у користувачів. Найчастіше вони копіюють назву поширених ресурсів, виділяючись мінімальними відмінностями — додатковими символами, буквами та цифрами. Щойно довірливий користувач введе свої дані, до його суми або гаманця практично одразу отримають доступ недоброзичливці, тож кошти буде втрачено назавжди. Біржа повернути кошти також не допоможе, тому що користувач усі дії здійснює усвідомлено. Але саме на подібній неуважності шахраї заробляють мільйони.
Правило, зокрема, актуальне і для різних мобільних додатків. Тому варто користуватися тільки тими, що радить безпосередньо керівництво біржі.