Раніше Польща, Угорщина, Словаччина і Болгарія ввели заборону на імпорт з України, щоб захистити свої ринки, натомість Румунія не ухвалила подібного рішення Ані транзит української продукції через Молдову, ані її імпорт не несуть негативного впливу на внутрішній ринок країни, тож їх обмеження та заборона недоцільні і запроваджуватись не будуть, заявив міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля, пише УНН з посиланням на NewsMaker.
За словами міністра сільського господарства країни Володимир Боля, обсяг імпорту сільськогосподарської продукції з України незначний. Загалом імпортували близько 177 тонн пшениці та 4 тис. тонн насіння соняшнику. Молдові недоцільно запроваджувати обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України.
"Введення обмежень на імпорт нічого б не вирішило. Це не призвело б ні до підвищення відпускних цін для молдовських фермерів, ні до зниження собівартості. Це рішення дало б нульові результати. Навпаки, Україна ввела б обмеження на ввезення молдовської продукції, і тоді багато чого було б втрачено", - заявив Боля.
Елеватори в Молдові дають змогу зберігати близько трьох мільйонів тонн продукції, тож молдовським фермерам є де зберігати зерно. Водночас міністерство уважно стежитиме за імпортом, щоб вчасно вжити заходів підтримки молдовських аграріїв.
Міністр також прокоментував можливу заборону транзиту зерна з України через Молдову. Міністр зазначив, що влада Кишинева не розглядає такого заходу.
Володимир Боля також повідомив про додаткові субсидії обсягом 100 млн леїв (понад 20 млн євро), які уряд може виділити, щоб підтримати молдовських сільгоспвиробників.
Раніше країни-члени ЄС Польща, Угорщина, Словаччина і Болгарія у квітні ввели заборони на імпорт з України, щоб захистити свої ринки від припливу дешевшої продукції. Румунія не ухвалила рішення про заборону імпорту української аграрної продукції.