Ми – те, що ми їмо
Тому правильне харчування для здоров'я не менш важливе, аніж фізичні навантаження. У пошуку оптимальних продуктів для збереження і підтримання нашого організму гречка завжди є фаворитом. Хочете знати чому? Бо кожна дієта для сушки тіла, збереження маси та підтримки метаболізму потребує достатньої кількості білку. Тож, розберімось з користю гречки при формуванні дієти.
Переваги гречаної дієти
Припустімо, вашою ціллю є дієта на 7 днів та її збалансування. Чому слід обрати саме гречку? Попри загальновідомі недоліки монодієт, гречка є відмінною складовою типового раціону і ось чому:
- Здорове харчування: Гречка є джерелом вітамінів, мінералів, білку та інших речовин.
- Низька калорійність: з’ївши тарілку гречки ви вже не будете відчувати голоду, проте не перенавантажите себе калоріями чи жирами.
- Низький глікемічний індекс: це ідеальне рішення для контролю вмісту цукру в крові.
До того ж гречка дасть вам достатньо енергії та наснаги для спортивних тренувань. Як бачите, вітаміни групи B та інші корисні мікроелементи роблять цю крупу топовим вибором для кожного без виключень.
Що робить гречку особливою?
Враховуючи той факт, що вуглеводи в гречці збалансовані, це вже достатньо привабливий продукт. Але основний плюс це високий вміст білка, не як в курятині, але дуже високий. Цей продукт є гіпоалергенним, тож майже усі люди можуть їсти гречку та не хвилюватися за наслідки. Вітаміни групи B і антиоксиданти допомагають боротися зі стресом та різними внутрішніми запаленнями. Для вас важлива ідеальна фігура? Їжте гречку!
Втрата ваги за короткий час
Якщо ви шукаєте топові продукти для схуднення живота, то гречка є кращим варіантом. Вона має низьку калорійність, швидко втамовує голод та надає тілу енергії для фізичних вправ. Складно знайти більш корисну кашу для спортсменів. Саме тому багато українських бодібілдерів обирають саме гречку як ключовий рослинний продукт.
Засади здорового харчування з гречкою
Які продукти дозволені для дієти? Якщо гречка є у списку, то почніть готуватись завчасно. Ось деякі засади здорового харчування, котрі дозволять вам контролювати вагу та рухатися до вашої цілі.
Перше правило – це розумне споживання. Обирайте оптимальну кількість гречки, адже її надлишок не принесе вам користі. Вам потрібно встановити збалансоване меню на тиждень. Це означає, що овочі, м’ясо, риба, молочні продукти чи фрукти теж потрібні. Гречка – це лише частина раціону!
Мінімізуйте додавання цукру та солі. Вам ні до чого надлишковий вміст натрію в організмі та «пустих» калорій. Комбінуйте рослинний білок з тваринним, адже так вам буде простіше отримувати усі незамінні амінокислоти. Гречку краще варити або готувати в пароварці. Ця стратегія дозволить зберегти основну кількість вітамінів та корисних речовин. І не мастіть її жиром. Використовуйте помірну кількість масла.
Основні правила приготування
Частіше за все гречку варять. Ви можете полегшити собі життя та купувати цю крупу в пакетиках. Така стратегія дозволить чітко відміряти порції та не переїдати. Достатньо кинути пакетик в посолений окріп, почекати 25-30 хвилин та дістати готову кашу. Треба висипати її в каструлю, перемішати з невеличкою порцією масла та їсти.
Якщо крупа розсипна, то її слід промити водою. Далі, залити рідиною у співвідношенні 1 до 2, тобто на 1 частину гречки береться 2 частини води. Поставте каструлю на вогонь. Додайте сіль та спеції за смаком. Як тільки вода закипить – варіть гречку 15-20 хвилин. також можна заливати промиту крупу окропом та тримати її в закритій каструлі десь 3-4 години. Це теж дозволить зерняткам набухнути.
Комбінація продуктів для максимального ефекту
Вживати гречку в форматі монодієти не дуже логічно. Краще комбінувати різні продукти. Приміром, споживайте більше зелені та овочей разом з цією кашею. Варіть курятину, додавайте салати з сира Тофу та їжте запечену рибу. Додавайте джерела жирних кислот. Теж саме авокадо стане в пригоді. Словом, усі продукти дозволені для дієти, мають бути там.
Потенційні виклики гречаної дієти
Багато хто з людей шукають поради з вибору злаків для схуднення. Саме тому запам’ятайте два важливих моменти. перший – це індивідуальна алергічна реакція на гречку. Це дуже рідке явище, але можливе, тож будьте уважні. Другий момент це фітин, що міститься в гречці. Його велика кількість може викликати сонливість та слабкість у деяких людей. Тож, або їжте помірними порціями, або оберіть інший продукт. Не забувайте, що правильне харчування для здоров'я – понад усе!
Протипоказання та рекомендації
Цікавить здорова дієта на 7 днів? Спочатку зосередьмося на протипоказаннях. Окрім зазначених раніше аспектів, слід зосередитися на рівні цукру. Якщо в ваш дуже сильно підвищений рівень курсу і гіперглікемія не є для вас пустим словом. то оберіть інший продукт. також не купуйте неякісну гречку. Усі ядра повинні бути чистими, без чорних камінців. Купуйте фірмові, пофасовані пакети або в постачальників, котрим ви довіряєте.
Як уникнути спокус і стійко дотримуватися дієти
Принципи здорового харчування дозволяють не боятися спокус! Збалансуйте дієту, розділіть приймання їжі на 4-5 підходів, додайте трошки смаколиків (мед, горіхи, сухофрукти) і вуаля! Ви протримаєтеся дуже довго! Підтримка рідних та привчання самого себе до дисципліни теж дозволить дотримуватися режиму.
Дотримання дієти після 7-денного курсу
Якщо ви дотримувалися монодієти, зниженого харчового діапазону чи певної кількості калорій, то вуглеводи в гречці дозволять вам мінімізувати період повернення до повсякденного харчування. Але ось основні засади подальшого приймання їжі:
- Помірні порції це ваше все.
- Їжте часто, але потроху, щоб не знівелювати ефект схуднення.
- Намагайтеся уникати надмірної кількості солодкого, жирного та гострого.
Важливо пам’ятати, що дієта на 7 днів не є разовою акцією. Це перший поштовх до здорового харчування. Тож, пам’ятайте вигоди від споживання гречки і не відкочуйтесь назад.
Секрети збереження результатів
Тривалість дієтичного режиму може тривати все життя. Просто не забувайте що дієта – не завжди схуднення. Дієта – це стабільність та контрольованість ваги. Розуміючи цей принцип. ви не будете споглядати регрес та заїдати стрес жирною курячою ніжкою та відром попкорну. Будьте фізично активними, гуляйте більше на свіжому повітрі та займайтеся спортом.
Повернення до звичного раціону з користю для здоров'я
Усе сказане вище є прямою інструкцією для виконання. Ваш перший крок після завершення дієти це поступове збільшення калорійності до встановленої норми. Не слід одразу подвоювати ваш раціон. Додавайте перекуси, такі як сир, йогурти, горішки чи сухофрукти. Це дозволить не відчувати голод і не перевищувати ліміт калорій.
Важливо не тримати вдома жодних шкідливих смаколиків, фаст-фуду чи снеків. Тоді ваш потяг до зриву дієтичних планів буде мінімальним. До речі, гречку можна споживати і після дієти як один з основних продуктів. Їжте її кілька разів на тиждень без побоювань щодо вашого здоров’я.