Скульптура Сидора Воробкевича виконана у весь зріст
Нещодавно, на вулиці Коцюбинського на вході у сквер біля колишньої Резиденції Митрополитів встановили пам'ятник юуковинському митцю Сидору Воробкевичу.
Скульптор Степан Федорин поділився секретом, схованим у скульптурі. Творець сховав напис, який потрібно віднайти на стопі.
Про це написав на своїй сторінці у Facebook доктор філософських наук у ЧНУ ім. Юрія Федьковича Олександр Бродецький.
Автор пам'ятника - скульптор Степан Федорин розповів про особливості вибору металу та кольору патини для скульптури Сидора Воробкевича.
"Після відливу скульптури бронза жовтого кольору, і якщо її залишити на декілька років на вулиці, метал потемніє, а згодом і почне зеленіти. В тому й цінність бронзи, що вона може набирати з часом свій колір. І залежно від концепції скульптури художник спеціально добивається потрібного кольору. Це хімічний процес патинування поверхні. Є різні патини, які набирають колір на бронзі: чорна, коричнева, світло-коричнева, зелена, біла", - розповідає автор.
Щоб підкреслити історичну постать Воробкевича використали зелену патину.
"В цій скульптурі Воробкевичу ми вирішили застосувати зелену патину. Оскільки до архітектури університету таке рішення є найбільш вдалим. Я зобразив Сидора Воробкевича як філософа, мудреця в своїх роздумах, що дивиться в далечінь крізь час. І щоб підкреслити саме історичну постать Воробкевича ми використали зелену патину. Це ще підкреслення на контрасті сучасного рішення розташування скульптури в просторі із автентичною старовинною скульптурою. Сміливі часи вимагають сміливих рішень", - аргументує прийняті рішення творець скульптури.
За словами Степана Федорина, на постаті є напис, який важко просто так прочитати.
"І ще про це мало хто знає. На підошві у Воробкевича є написаний текст, який можна побачити або за допомогою дзеркала, або за допомогою фронтальної камери телефона", - додав скульптор.
Нагадаємо, на початку жовтня, у сквері ЧНУ презентували пам'ятник буковинському митцю Сидору Воробкевичу.