Раніше у парламенті зазначали, що військові самі повинні визначити, чи потрібні їм на фронті в'язні
Народна депутатка від «Слуги народу» і заступниця голови комітету з питань оборони та розвідки Мар’яна Безугла у своїх соцмережах написала, що у законопроєкт додано можливість мобілізації увʼязнених та судимих. Розподіл в підрозділ – за згодою командира. Також розробляється варіант підрозділів із тих, хто відмовляється виконувати завдання в складі звичайного лінійного батальйону, наприклад. Ці підрозділи можуть виконувати особливі завдання від бойових до інженерних тощо.
Народна депутатка Мар’яна Безугла дуже активно висвітлює цю тему, написала пост, в якому говорить про те, що, ймовірно, буде мобілізація ув'язнених і судимих. Це теж те, над чим нібито працюють українські законотворці.
Ситуацію прокоментував народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко.
Скажіть, будь ласка, яке ваше бачення з цього приводу? Чи дійсно про це говорять і як це має виглядати, якщо є хоча б якась попередня інформація?
– До речі, це не її ініціатива. Я знаю, хто з членів комітету це запропонував, і я фактично підтримав теж цю ініціативу. Так, за рішенням командира чи за рішенням керівного певного органу, я не знаю, як воно буде далі буде складатися внутрішніми документами Міністерства оборони, він може переглянути, наприклад, біографію, що людина зробила, він може переглянути, з ним особисто поговорити, побачити психологічний стан людини. Якщо він побачить, що він дійсно може боронити, він – патріот і може боронити кордони, він може його запросити до лав Збройних сил України.
– У тому законопроєкті, який розробляється, уточніть, хто буде мати право, згідно з тим законопроєктом, коли він стане законом, вручати повістки українцям? Тому що дуже багато дискусій, зокрема в телеграм-каналах, чи це будуть робити, наприклад, голови ОСББ, хто матиме такі повноваження? Крім тих, що вже є чинні.
– Дивіться, виписувати повістки по прізвищах будуть ТЦК. Доставлятися вони можуть різними методами. Наприклад, через того ж сільського голову. Але на прізвище Іванов, який проживає відповідно в ОТГ, виписувати буде ТЦК. Але потім як листоноші можуть бути задіяні різні органи, в тому числі і електронні засоби доставки відповідної повістки.
Раніше повідомлялося, що міністр оборони України Рустем Умєров хоче наступного року призивати на військову службу чоловіків, які живуть за кордоном. Про це він сказав в інтерв’ю виданням WELT TV, Bild і Politico.
Своєю чергою у коментарі виданню «Бабель» начальник управління преси й інформації Міноборони Ілларіон Павлюк пояснив, що міністр Умєров говорив журналістам про рекрутинг і необхідність донести до українців за кордоном, як важливо їм приєднатися до війська. За його словами, ніяких обговорень механізмів призову до лав ЗСУ з-за кордону на порядку денному немає.