Цивільних у запасі можуть змусити рити окопи
Без довідки ТЦК не видаватимуть паспорти і надаватимуть консульську допомогу українцям за кордоном. Будь-які консульські дії в закордонних дипломатичних установах для осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є військовозобов'язаними — здійснюватимуться за умови наявності в них військово-облікових документів. Це стосується оформлення паспорта громадянина України, закордонного паспорта громадянина України тощо.
Ключові положення документа:
- Зміна призовного віку з 27 на 25 років.
- Місцеві адміністрації, місцеві органи влади "забезпечують прибуття" призовників до ТЦК.
- Для виїзду за кордон всім особам чоловічої статі від 18 до 60 років (хто входить до дозволених категорій) необхідно додатково пред'являти військовий квиток з позначкою про зняття з обліку (норма не поширюється на дипломатів та членів їх сімей). Це те, що вже фактично ввели на кордоні.
- Будь-які консульські дії для чоловіків віком від 18 до 60 років здійснюватимуться за умови наявності у них військово-облікових документів. Виняток становитимуть оформлення посвідчення на повернення в Україну, консульські дії щодо дітей, якщо другий батько – іноземець, та оформлення спадщини. Оформлення внутрішнього та закордонного паспорта можливе за умови наявності військово-облікових документів.
- Громадяни зобов'язані реєструвати електронний кабінет, куди надсилатимуть повістки.
- З'явитися в ТЦК слід або в строк, зазначений у порядку денному, або протягом 60 днів з початку проведення мобілізації, щоб уточнити свої дані через ЦПАУ, або електронний кабінет призовника, або ТЦК.
- Громадян, які перебувають у запасі, можуть залучати до робіт оборонного характеру.
Зазначимо, що електронні повістки вважатимуть врученими автоматично.
Чоловікам, які ухиляються від мобілізації блокуватимуть банківські рахунки.
Нагадаємо, хто з громадян України не підлягатиме призову за новим законопроєктом про мобілізацію (перелік).