Вже ввечері того ж дня, через цькування сусідів, здорову дружину хворого чернівчанина влада змушена була помістити до мезакладу 3 березня 2020 року Україні зафіксовано першу людину, інфіковану коронавірусом, перший випадок виявили внаслідок тестування у Чернівцях.
Про це тоді повідомила Українська правда.
Сім’я, яка подорожувала в країнах, де був зафіксоований вірус, – чоловік і жінка – самоізолювалися, буквально через два дні після самоізоляції у чоловіка з’явилися симптоми, які говорили про можливість коронавірусної інфекції. Він за затвердженим алгоритмом, по пам’ятці самоізоляції, звернувся до сімейного лікаря. Отримав консультацію і продовжував виконувати рекомендації лікаря.
29 числа на ніч з’явилися певні симптоми, які потребували додаткових консультацій в інфекційній лікарні. Була викликана "швидка допомога", приїхала бригада, яка визначена саме для виїзду і транспортування хворих із підозрою на коронавірусну інфекцію, – і хворий був доставлений до госпітальної бази.
У неділю, 1 березня, було проведено швидкі тестування на грип А і B. Потім були проведено тестування на грип методом полімеразної ланцюгової реакції – і забрано проби, які доставлені до вірусологічної лабораторії в Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я. 3 березня було підтвержено захворювання на коронавірус.
Як розвивалися події далі:
Ввечері 3 березня на Гравітоні сусіди змусили дружину хворого коронавірусом чернівчанина поїхати на обсервацію. Люди погрожували перекрити дорогу, якщо медики цього не зроблять. За словами медиків та представників влади, жінка не була хворою, її забрали з дому до медзакладу через цькування мешканців її та сусідніх будинків.
31 березня в області зареєстровано два летальних випадки (жінка 1955 та чоловік 1962 р.н.) Загальна кількість інфікованих випадків зросла до 90.
1 квітня в області запровадили особливий режим в'їзду та виїзду, фактично — заборону пасажирського руху
3 квітня голова Чернівецької ОДА Сергій Осадчук повідомив про запровадження особливих карантинних обмежень із 13-00 суботи 4 квітня до 6-00 понеділка 6 квітня. Населенню рекомендували закупити продуктів на цей час і залишатися вдома.
5 квітня Чернівецька область перебувала на першому місці за кількістю інфікованих і кількістю смертей від коронавірусу. Кількість інфікованих зросла до 220 осіб, кількість смертей до 5, одужало 9 осіб.
На 6 квітня четверо пацієнтів були підключеними до апарату штучної вентиляції легенів, троє інших — на кисневій дотації.
7 квітня інфікувалися троє священослужителів.
На 8 квітня було зареєстровано 247 хворих, 5 летальних випадків, 5 пацієнтів перебували в реанімації у важкому стані, 16 одужало. Кількість інфікованих медиків на Буковині зросла до 51 осіб. З них 40 осіб безсимптомні, а 11 мають симптоми захворювання. Шестеро медпрацівників заразились під час виконання професійних обов'язків.
9 квітня було зареєстровано 76 нових випадків, загальна кількість зросла до 379.
13 квітня в області у реанімаціях перебувало 24 хворих, всього у лікарнях області з вірусом — 201 пацієнт[.
На 15 квітня в області підтверджено 589 випадків, 8 летальних випадків та 21 людина одужала. За останню добу в регіоні підтверджено 84 випадки.
20 квітня помер у Сторожинецькій ЦРЛ 19-річний юнак із села Їжівці.
21 квітня помер 25-річний юнак із села Їжівці. Він був братом померлого напередодні 19-річного юнака. Кількість хворих перевищила 1000 випадків.
9 травня за добу на Буковині було зареєстровано 89 випадків.
18 травня вперше за довгий час в області не було зафіксовано нових жертв, загалом з початку епідемії в регіоні померло 110 людей, за добу одужало 25, а всього — 634 особи. За добу зафіксовано 19 випадків зараження, з яких 8 у Чернівцях.
24 травня кількість пацієнтів у лікарнях зросла до 555, 220 із них — хворі на COVID-19, решта — з підозрою. У важкому стані перебуває 52 пацієнта, з них у реанімаціях — 30, на апаратах штучної вентиляції легень — 6. За добу госпіталізували 19 пацієнтів. За кількістю інфікованих Чернівецька область так само займає перше місце в Україні. В ній не вводили послаблення карантину 11 і 26 травня, як в інших областях.
13 липня в Чернівцях було послаблено карантин, зокрема, влада постановила відновити роботу громадського транспорту без спеціальних проїзних.
14 липня в місті та області дозволили роботу розважальних закладів до 23:00 з наповненістю не більше половини місць і не більше однієї особи на 5 м2 площі закладу.
12 серпня в області було встановлено черговий антирекорд — 130 хворих за добу, вперше число зафіксованих хворих за добу перентуло позначку 100 осіб. 15 серпня за добу зафіксовано 183 хворих, всього в області — 7.617 випадків, 5.488 вилікувалися.
21 серпня в області встановлено антирекорд за кількістю хворих, протягом доби виявлено 208 нових випадків, загальне число хворих сягнуло 8505 людей.
26 серпня місцева влада дозволила роботу ринків, торгових комплексів, громадського транспорту, шкіл і дитсадків, незважаючи на те, що область було віднесено до «червоної» зони. 18 вересня Чернівецьку область було виключено з червоної зони.
19 жовтня 158 шкіл (40 % від загальної кількості) області працювали у дистанційному режимі.
2021-2023
В середині лютого 2021 РОКУ у Чернівецькій області склалася критична ситуація через захворюваність, але додаткових обмежень прийнято не було. З початку квітня область було включено до «червоної» зони через високу швидкість розповсюдження вірусу.У грудні 2023 року в області було зареєстровано 5,5 тис. випадків захворювання на ГРВІ, грип та COVID-19, у зв'язку з чим у регіоні могли ввести карантин. (За матеріалами uk.wikipedia.org)