У чоловіка пульс знизився до 25-30 ударів за хвилину
У Чернівецькій обласній лікарні, 84-річному жителю села Рідківці Івану Томчишину встановили кардіостимулятор. Чоловік розповів, що не пам'ятає як опинився в лікарні. Медики оперативно зробили операцію та повернули чоловіка до життя.
Про це повідомили в ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня"
«Лікарі врятували мені життя, – каже 84-річний Іван ТОМЧИШИН із села Рідківці. – До мене приїхала донька з онуками. Сіли за стіл. А далі я не пам’ятаю, що було... Розплющую очі, а всі мої рідні наді мною. Кажуть: побілів і втратив свідомість. Викликали «швидку». Лікарі швидкої зробили кардіограму і відвезли в обласну лікарню, де мене одразу взяли на операцію. Сказали, що потрібен кардіостимулятор, бо моє серце дуже слабеньке. В операційній «латали» мене з годину. Кажуть, серце зупинилося. Рятували мене, хоч у мене вже й вік солідний».
Про операцію Іван Ларіонович каже, що було не дуже боляче: «Терпіти можна». Дідусь щиро вдячний лікарям за порятунок.
Лікарі встановили кардіостимулятор, який підтримує пульс у нормі.
«Якщо пацієнтові необхідне оперативне втручання, вік нас не зупиняє. Пацієнт потрапив до нас із пульсом 25-30 ударів за хвилину (за норми 60-70). На операційному столі сталася екстрасистолія серця, що могла призвести до раптової смерті. Ми боролися до останнього. Встигли під’єднати електроди, кардіостимулятор. Після встановлення двокамерного кардіостимулятора пульс у пацієнта – 71. Це ритм, як у здорової людини. Передсердя працює самостійно. Шлуночки серця скорочуються за допомогою кардіостимулятора. Без стимулятора серце не працює", - розповів Андрій Лісовенко, завідувач відділення інтервенційної кардіології та кардіохірургії Чернівецької обласної клінічної лікарні.
Після операції, пацієнт Іван Томчишин відвідуватиме лікарів для спостереження за роботою стимулятора ритму серця.
"Тепер зустрічатимемося з пацієнтом раз на місяць, потім – раз на пів року, адже потрібно слідкувати за роботою штучного водія ритму серця, за потреби налаштовувати. Зауважу, що пацієнт потрапив до нас із супутньою патологією. У нього є проблеми з сечовипусканням, лімфатичний набряк ніг. Оскільки наша лікарня багатопрофільна, ми дідуся обстежили, судинний хірург та уролог його проконсультували", - додав Андрій Лісовенко.
За словами кардіолога, покази до встановлення кардіостимулятора – пульс менш як 40 ударів за хвилину, повна блокада серця.
"У нашій лікарні імплантують штучні водії ритму серця одразу, щойно доправляють пацієнта. Є підготовлені кваліфіковані фахівці та все необхідне обладнання. Кардіостимулятори дуже хороші, їх виділила держава. Для пацієнта вони абсолютно безкоштовні. Оперативне втручання відбувається під місцевою анестезією. Операція триває до години", - пояснив Андрій Лісовенко.
Проконсультуватися та звернутися по невідкладну допомогу можна за номерами телефонів:
- 050 103 00 30 – кол-центр Чернівецької обласної лікарні
- 050 103 00 15 – відділення інтервенційної кардіології та кардіохірургії.