Якими б не були часи — спокійними чи тривожними — їсти людині треба завжди, а отже, десь потрібно зберігати продукти. Щоб це робити комфортно, потрібно підібрати зручний холодильник, розміри й місткість якого підходять для потреб конкретної сім’ї.
На що звертати увагу під час вибору холодильника
Холодильник — техніка, яка буде служити багато років. Тому вибирати його потрібно так, щоб і через тривалий час ним було зручно користуватись, а зовнішній вигляд залишався приємним. Якщо з певної причини вам потрібно придбати таку техніку, а грошей обмаль, варто звернути увагу, наприклад, на однокамерний холодильник на сайті АЛЛО та інші пропозиції бюджетного сегмента. Виробники пропонують техніку різних розмірів і з корпусами чорного, білого, сталевого, бежевого та інших кольорів, тому є можливість підібрати найкращий варіант під ваші вимоги. Під час вибору звертайте увагу на такі характеристики:
- Літраж. Якщо холодильником користуватиметься одна людина, то вистачить і об’єму на 100–110 літрів, а для двох людей краще брати більший — до 180 л.
- Наявність морозилки. Якщо ви знаєте, що потрібно буде зберігати заморожені продукти, краще вибирати модель із морозильною камерою.
- Тривалість автономного збереження холоду. Навіть якщо вимкнеться електрика, холод буде зберігатись ще протягом кількох годин (їхню кількість вказує виробник), забезпечуючи продуктам потрібні умови.
- Кліматичний клас. Цей показник вказує на температурні норми, за яких може працювати техніка. Для українського клімату найкращими будуть класи N–ST, які передбачають роботу за температури повітря від +10 до +38 °C.
- Показник енергоспоживання. Щоб техніка була дійсно бюджетною, вона має споживати мало електроенергії. На це вказують позначки A+, А++, А+++. Якщо хочете економний варіант, вибирайте модель із найбільшою кількістю плюсів.
- Кількість компресорів. Їх може бути один або два. У разі пошкодження, наприклад, через стрибок напруги, дешевше замінити одну деталь, аніж дві, тому однокомпресорні моделі вигідніші.
Впливати на вартість виробу може також наявність у ньому додаткових функцій або деталей — наприклад, можливість перевішування дверей, наявність льодогенератора чи окремого лотка для яєць. Тому спершу подумайте, чи справді це вам потрібно. Щоб холодильник не заважав вам своїм звуком, вибирайте модель із рівнем шуму в межах 38–41 дБ.
Де ви можете поставити бюджетний рефрижератор
Так, ми звикли, що холодильник стоїть на домашній кухні. Але є інші місця, де його можна використовувати:
- на дачі;
- в офісі;
- у лікарняній палаті.
Встановити його можна навіть в обладнаному сховищі, якщо там достатньо місця, є електрика, а температура повітря в приміщенні не нижча за потрібну для безпечної роботи холодильної техніки.