Аферисти пишуть від імені рідних з проханням про фінансову допомогу
Аферисти, використовуючи різні шахрайські схеми, незаконно привласнюють гроші довірливих громадян. Працівники поліції вкотре наголошують на дотриманні правил онлайн-безпеки, задля збереження ваших заощаджень.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Учора, 24 вересня, з повідомленням про шахрайство до Чернівецького районного управління поліції звернулася 24-річна містянка. Заявниця розповіла поліцейським, що у месенджері отримала повідомлення від імені батька з проханням терміново позичити гроші. Чернівчанка без вагань перерахувала на рахунок вказаний в SMS 45 тисяч гривень, а в подальшому дізналася, що аккаунт батька зламали шахраї.
Ще однією жертвою аферистів стала 50-річна жителька Чернівецького району. Буковинка повідомила поліцейським, що їй зателефонував нібито співробітник банку. Під час розмови, псевдобанкір запропонував допомогу у переведені коштів на більш захищений рахунок. Жінка довірилася невідомому та продиктувала тризначний код з SMS. У результаті чого з її рахунку зникла понад 41 тисяча гривень.
Також цього дня шахраї ошукали 37-річну жительку села Грозинці. Заявниця розповіла правоохоронцям, що їй надійшло повідомлення про грошовий виграш. Буковинка перейшла за фішинговим посиланням та натиснула підтвердження. Внаслідок чого з її банківської картки невідомі особи перерахували майже 36 тисяч гривень.
Кір цього, від шахрайських дій потерпіла 52-річна жителька села Комарівці. Буковинка повідомила співробітникам поліції, що з її рахунку невідомий перерахував майже 20 тисяч гривень.
За вказаними фактами слідчі поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
- не довіряти неперевіреній інформації;
- не перераховувати гроші на невідомі рахунки;
- не переходити за підозрілими посиланнями;
- не вводити конфіденційну інформацію про ваші банківські рахунки на невідомих сайтах;
- не повідомляти коди-підтвердження отримані в SMS.