Навчання триватиме три місяці, однак приєднуватися можна на будь-якому етапі Для військових з Чернівців запустили спеціалізовані онлайн-курси англійської мови. Навчання повністю безоплатне і охоплює теми й термінологію, необхідні для спілкування з іноземними інструкторами та вивчення документації до озброєння від країн-партнерів.
Про це повідомляють організатори — мережа освітньо-культурних та волонтерський просторів Гончаренко центр.
За словами керівниці онлайн-платформи проєкту Вікторії Захарової, з самого початку повномасштабного вторгнення росії українські військовослужбовці отримують все більше зразків західного озброєнння та все частіше проходять навчання за кордоном. Утім швидко опанувати нову військову техніку може лише частина захисників — ті, хто на достатньому рівні володіють англійською мовою.
Аби долучитися до навчання, військовослужбовцям достатньо заповнити гугл-форму за цим посиланням. Опісля із зареєстрованими учасниками зв’яжуться і запросять на заняття.
«Українські воїни пліч-о-пліч стоять разом із добровольцями з усього світу, дедалі більше з них їздять на навчання за кордон, де комунікують з інструкторами. Саме тому вивчати англійську мову для них — необхідність. Наша команда викладачів створила спеціалізовану програму «мілітарі» англійської — аби за короткий час військові могли опанувати основну термінологію та вільну спілкуватися з колегами», — ділиться Вікторія Захарова.
У команді кажуть: загалом з початку проєкту вдалося охопити кілька тисяч військовослужбовців, і більшість з них вдалося успішну завершити всю програму.
Навчання триватиме три місяці, однак приєднуватися можна на будь-якому етапі — кожне заняття охоплюватиме нову тему. Обрати можна одну із трьох груп для навчання, залежно від рівня володіння мовою: Beginner (Pre-A1), Elementary (A1), або Pre-Intermediate (A2).
«Курс складається із серії тематичних блоків, вивчення яких допоможуть нашим захисникам у комунікації із закордонними інструкторами та побратимами з Інтернаціонального легіону, а також у вивченні документації до озброєння від країн-партнерів. Серед тем, наприклад, військові бази, частини та посади, правила і норми, військові будні, транспортні засоби та зброя, організація персоналу та багато іншого», — кажуть у команді організаторів.