Прогулянки з домашніми улюбленцями — це не лише радість, але й важлива частина їхнього здоров'я. Проте разом із задоволенням від перебування на свіжому повітрі існує ризик підхопити небезпечних паразитів, як-от кліщі чи блохи. Як захистити свого чотирилапого друга та уникнути небажаних проблем? У статті поділимося корисними порадами, які допоможуть убезпечити улюбленця під час прогулянок і зберегти його здоров’я.
Які засоби рекомендовані для захисту
Про наявність паразитів у тварин свідчать висипання та свербіж. Найпоширенішим засобом, який рекомендують ветеринари, є сімпаріка для собак та котів. Препарат вважається гіпоалергенним та найбільш ефективним проти всіх видів шкідників. Доза розраховується залежно від ваги тварини.
Після прийому препарату блохи гинуть протягом 3 годин, а кліщі — 8, що запобігає передачі захворювань, які вони можуть переносити. Сімпаріка дозволена для застосування цуценятам і кошенятам від 8 тижнів та вагою від 1,3 кг. Має низький рівень токсичності та добре переноситься тваринами різних порід.
Чому паразити настільки небезпечні
Навіть взимку паразити добре почуваються на безпритульних тваринах, тому такі контакти потрібно обмежити. Вони переносять дуже багато хвороб, у тому числі плазмоз, гепатозооноз, хворобу Лайма. Деякі з них можуть передаватися навіть людям.
Найнебезпечнішим для тварини є кліщовий енцефаліт, який розносить іксодовий кліщ. Це запалення оболонок спинного та головного мозку, також уражається сіра речовина. Шансів вилікуватись від цієї хвороби дуже мало, навіть за успішної терапії тварина буде інвалідом до кінця життя.
Поради для додаткового захисту
Ветеринари рекомендують використовувати не лише спеціальні засоби, але й додаткові методи захисту:
- Ошийник проти бліх. Забезпечує дію протягом декількох місяців (від 3 до 8, залежно від моделі), що дозволяє уникнути частих оброблень іншими засобами.
- Захисний шампунь. Зробить шерсть тварини несприятливою для проживання паразитів. Багато засобів захищають від кліщів, вошей, комарів і навіть яєць шкідників, що знижує ризик повторного зараження.
- Регулярне вологе прибирання. Дозволить запобігти розвитку яєць та личинок бліх. Вони можуть потрапити у квартиру на тварині, ще не почавши своєї шкідливої діяльності, але на диванах та килимах дуже швидко розвиваються та починають дошкуляти усім членам сім'ї.
- Оброблення лежанки, іграшок та інших речей собаки або кота. Допоможе регулярне, а також оброблення спеціальними захисними спреями.
Якщо ви не бажаєте використовувати хімічні засоби, можна придбати ефірні олії та екстракти рослин, які не переносять блохи. У список входять гвоздика, полин, евкаліпт.