Функції МСЕК передадуть кластерним і надкластерним лікарням
У четвер, 19 грудня, Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт № 12178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», що фактично означає ліквідацію медико-соціальної експертизи (МСЕК). Ліквідацію МСЕК підтримали 259 народних депутатів.
Про прийняте рішення повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Законопроєкт підтримали 259 народних депутатів. Як пояснив Ярослав Железняк, з 1 січня 2025 року функції МСЕК виконуватимуть експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях.
У пояснювальній записці зазначається, що мета законопроєкту – реформування системи медико-соціальної експертизи. Таким чином в Україні планують змінити підхід до «оцінювання повсякденного функціонування людини».
«Основними завданнями законопроєкту є:
- спрощення процесів встановлення інвалідності за рахунок формалізації відповідних критеріїв і врегулювання процедур;
- цифровізація проходження експертизи;
- запровадження прозорих механізмів оскарження;
- зміна механізму фінансування медико-соціальних експертиз.
Корупційні скандали у МСЕК
4 жовтня ДБР повідомило про затримання керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи. У неї вдома детективи виявили майже 6 млн доларів готівкою та колекцію коштовностей. Ще 100 тис. доларів слідчі знайшли у робочому кабінеті керівниці МСЕК та 2,5 млн доларів на закордонних рахунках.
22 жовтня Володимир Зеленський провів засідання РНБО. За його результатами президент ввів у дію рішення про ліквідацію МСЕК. Того ж дня генеральний прокурор Андрій Костін подав у відставку.