Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Чернівчанин підписував Акт про Незалежність України


Відомий чернівецький вчений, медик та дипломат Георгій Ходоровський був учасником проголошення Незалежності Єдиний підпис представника області під головним документом країни належить вченому-медику з Чернівців Георгію Ходоровському
Відомого чернівчанина Георгія Ходоровського більше асоціюють із дипломатичною діяльністю, позаяк він не лише був першим Послом незалежної України в Індії, а й єдиним з-поміж інших буковинців, котрі також працювали послами, має пожиттєвий статус Надзвичайного і Повноважного посла України та безстроковий дипломатичний паспорт. 
Однак перед цим – у 1990-1994 рр. Г. Ходоровський був депутатом Верховної Ради УРСР та членом її Президії. Отож, брав безпосередню участь в ухваленні Акту проголошення незалежності України. 
- Це був дуже непростий час, - пригадує Георгій Іванович. – У Москві відбувся переворот і Росія сильно тиснула на Україну, аби вона підтримала путчистів. З цією місією з Москви до Києва приїхали три генерали. Вони зустрічалися з головою Верховної Ради УРСР Леонідом Кравчуком, який тоді уособлював найвищу владу України. Передбачаючи, що без погроз з їхнього боку не обійдеться, для моральної (і, мабуть, не тільки) підтримки Леонід Макарович викликав до себе членів Президії. Ми зібралися у його приймальні, чекали, доки він вів перемовини. З-за зачинених дверей не долітало ні звуку, тому ми хвилювалися, ніхто не сідав. Врешті генерали вийшли: сердиті, пітні, розпашілі. Йшли поміж нас ніби крізь стрій і не стримуючись, вголос матюкалися.    
Розуміючи, що часу у нас обмаль, того ж дня було скликане екстрене засідання Верховної Ради. А перед цим текст Акту проголошення незалежності України Л. Кравчук дав на погодження членам Президії. Причому кожен із нас мав поставити свій підпис біля кожного рядка документа. Леонід Макарович казав, якщо хтось незгідний бодай з якимось словом, то має його виправити. Особисто я правки не вносив. Невеличкий текст, що займав лише третину стандартного аркушу, був ретельно підготовлений і вивірений. Переважною більшістю голосів Акт проголошення незалежності України затвердили. У всіх було таке емоційне піднесення, котре дає потужний позитивний заряд усе життя.скачать dle 10.5фильмы бесплатно