Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

У селі на Буковині через зсув ґрунту руйнуються житлові будинки

Зсувні процеси розпочалися ще багато років тому У селі Санківці, що Хотинщині, через зсув ґрунту руйнуються житлові будинки.
За словами Санковецького сільського голови Ніни Стрільчук, зсувні процеси розпочалися багато років тому. Проте на думку мешканців села, їх активізацію спричинила незаконна рубка акацієвих насаджень на верхів’ї зсувного схилу, яку Хотинський держспецлісосп провів минулого року.
 
Учасники постійної комісії облради з питань охорони довкілля, природокористування та земельних відносин з’ясовували причини зсуву ґрунту.
Так, директор лісгоспу Віталій Качан надав присутнім документи, які засвідчують цілковиту законність рубок головного користування на зазначеній території. 
 
Як повідомляє прес-служба обласної ради, причинно-наслідкового зв'язку між зсувом і заготівельними роботами в акацієвих насадженнях не встановлено.
 
Екологи та лісівники висловили думку, що старі зарості акації з її поверхневою кореневою системою не в змозі утримати ґрунт від зсуву. Зважаючи на те, що значна частина села розташована на підземних озерах, зсувам сприяє відсутність на екологічно проблемних ділянках елементарної системи водовідведення. Тому під час сильних опадів вода із зсувонебезпечних схилів заливає сільську дорогу і будинки біля неї, завдає шкоди їхнім фундаментам і стінам.
 
Члени постійної комісії вважають, що потрібно упорядкувати зсувонебезпечну територію та терміново розпочати її ґрунтовне геологічне вивчення. І уже на підставі цього розробити конкретні заходи з ліквідації проблем, спричинених зсувними процесами.
 
До завершення цих робіт необхідно припинити проведення рубок головного користування на землях лісового фонду, розташованих в адміністративних межах Санковецької сільської ради. Депутати також запропонували Санковецькій сільраді звернутися з відповідним проханням до державної геологічної служби.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: Чернівецька обласна рада

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж