Чернівецький Промінь логотип

Чернівецький промінь Чернівці Буковина

На новорічний стіл буковинцям доведеться витратити більш як тисячу гривень

Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Фото: newyear.rv.ua
Для сільських жителів святковий стіл обходиться дешевше, ніж для містян

Журналісти видання «Вільне життя» поцікавилися у жителів Кіцманьщини, які страви вони планують приготувати на Новий рік, і провели нескладні підрахунки, скільки це коштуватиме для середньостатистичної родини.

Жителька м. Кіцмань пані Людмила, продавець:
– У нашій родині, як напевно і в багатьох інших, жоден Новий рік не обходиться без салату «Олів’є» та мандаринів. Планую приготувати ще один салат з курячим копченим філе, яйцями, кукурудзою, твердим сиром та сухариками. Усі ці інгредієнти треба купити, тому він доволі дорого обійдеться, але його дуже люблять діти. Буде на столі і закуска (ковбаса, сир, свіжі овочі) та гарячі страви — голубці та фарширована картопля. Серед делікатесів можливо дозволимо собі асорті з морепродуктів. Торт буду пекти сама, бо люблю домашню випічку, та, гадаю, що близько 100 грн. треба буде потратити на всі складові. 

Кіцманчанка Галина, у декретній відпустці: 
– Крім традиційних, у моїй сім’ї полюбляють у новорічну ніч їсти м’ясні страви. Кілограм свинини у нас в Кіцмані коштує 70-80 грн., а може ближче до кінця грудня  й подорожчає. Любимо поласувати у святкові дні і бутербродами з ікрою, хотілося б купити і шпроти, ще якусь смачну рибу, але це дороге задоволення. Тому ще буду думати, як краще скласти меню, щоб було і смачно, і доступно за ціною.

Анжеліка, держслужбовець, смт. Неполоківці:
– Для сільських жителів приготування святкового столу завжди обходиться дешевше, ніж для містян. Адже маємо багато продуктів власного виробництва. Так, наприклад, на Новий рік я люблю готувати м’ясний рулет з курятини чи свинини, м’ясо маємо своє, тому і можемо собі дозволити цю страву. Але якби довелося купувати усе це, то відмовилась би від такого рулету. Схожа ситуація і з випічкою, адже майже всі інгредієнти є вдома і не треба на це витрачати гроші. А ось ікра чи червона риба, канапки з якими у нас традиційні в новорічну ніч, трохи спустошать сімейний бюджет. Хочеться звичайно приготувати і більш вишукані страви: медальйони під соусом, салати, заправлені не майонезом, а кунжутною олією чи соєвим соусом. Але овочі зараз дуже дорогі, та й на різні соуси та спеції ціна досить висока. Тому готую те, що вигідно і випробувано.

Як бачимо, господинь тепер цікавить не лише різноманіття святкового столу, а й вартість наїдків. Адже святкуємо ми Новий рік один-два дні, згодом треба готуватися до Різдва, а продукти коштують чимало. Як уже згадувалося, кілограм свинини вартує 70-80 грн., більш дієтична телятина – 100-110 грн., літр сметани — 40 грн., яйця — по 2-2,5 грн. за штуку, сир твердий – близько 100 грн. за кілограм, мандарини – 30-35 грн. Не подешевшали і оселедець – 70 грн. за кілограм, ковбаса – від 80 грн. Не всі зможуть собі дозволити і червону ікру – 115-130 грн. за 80-грамову баночку, маринований тунець – 30-40 грн., печінку тріски – 40 грн., шпроти – 30-40 грн. Недешеві й овочі: свіжі огірки – 36 грн. за кілограм, помідори – 35 грн., перець взагалі, як золотий, – 75 грн.

Як розповіли наші респондентки, вони планують витратити на новорічні страви близько 500 грн. Але навіть приблизний розрахунок показує, що у цю суму буде важко вкластися.
Візьмімо, приміром, скромне меню для сім’ї з двох дорослих та 1-2 дітей, що складається з двох салатів, закуски, двох гарячих страв, десерту, фруктів, 1 пляшки шампанського, 1 пляшки горілки, 1 пляшки безалкогольного газованого напою та хліба. Салат «Олів’є» обійдеться цього року від 60 грн. (залежно від об’єму та домашніх продуктів), більш сучасний з кукурудзою, куркою та кількома іншими складниками – не менше, ніж 100 грн. Сирно-м’ясне асорті з двох видів сиру та двох видів ковбаси – 80 грн., овочеве асорті з помідорів, огірків та перцю – 70 грн. На запечену  чи тушковану картоплю з м’ясом доведеться витратити не менш, як 120 грн. На голубці – в середньому 100 грн. (теж залежно від того, чи всі інгредієнти треба купити). Алкогольні напої – 120 грн., 2 л безалкогольного напою – 15-20 грн. Додамо до цього мандарини – 35 грн. за кілограм, торт, незалежно від того, чи спечений вдома, чи куплений – приблизно 80-100 грн. і 2 буханки хліба – 16 грн. У підсумку 776 грн. при умові, що ми брали мінімальну вартість з можливих. Якщо додати сюди ще серветки та символічні подарунки близьким чи дітям, то на святкування Нового року маємо мати в гаманці не менше, ніж 1000 грн.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: "Вільне життя"
21:15
У неділю на Буковині не буде жодних обмежень постачання електроенергії
21:07
Знову оновлено графік відключень світла на Буковині на сьогодні
21:05
У неділю на Буковині очікується від 1° морозу до 7° тепла
20:05
На Буковині під час військових навчань помер мобілізований священник УГКЦ
19:24
До Чернівців прибули 11 автомобілів «швидкої допомоги» із Франції
19:02
“Нова хвиля креативного лідерства”: чернівчан запрошують на стипендійну програму для реалізації власних ідей
18:36
У Чернівцях через ДТП перекрито рух на Воробкевича
18:20
Оновлений графік відключень світла в Чернівецькій області на 13 грудня
18:12
В Україні тарифи на інтернет зростуть вдесятеро: що відомо
18:03
Вночі у Чернівцях і в Романківцях згоріли дві автівки
17:32
В Горішніх Шерівцях під час пожежі на фермі загинуло 20 ягнят
16:01
У Чернівцях ошукана жінка спить на вулиці та благає про допомогу
15:02
Зʼявилися повідомлення про замінування щонайменше трьох українських потягів
14:00
У Берегометі водійка Renault Megane збила 11-річного хлопчика
13:03
В селі Нижні Синівці під час пожежі загинула жінка, ще одна зазнала травм
12:57
Світло буде до 20 годин: оновлений графік відключень на Буковині
12:02
Через обстріли окупантів в Україні затримується низка потягів
11:08
Обленерго оновило графік відключень в Чернівцях та області на сьогодні
11:01
У Чернівцях на кілька годин перекриють рух на Театральній площі
10:32
У Румунії в спа-салоні виявили страшну хворобу - проказу
10:01
Сьогодні на Буковині очікується до 7° тепла
09:00
Буковина прощається із захисником, який загинув на війні з росіянами
08:15
Світла стало значно більше: оновлений графік відключень в Чернівецькій області на 13 грудня
23:10
Синоптики розповіли, якою буде погода на Буковині у суботу, 13 грудня
23:00
5 тисяч євро за втечу з країни: на Буковині організатор незаконних переправ отримав 4 роки в’язниці
ВІДЕО
22:30
У Чернівцях дворічний малюк впав у 3-метрову яму
ВІДЕО
22:19
Світла буде більше: графік відключень в Чернівецькій області на 13 грудня
22:00
Наїхав на пішоходів: у Чернівцях трапилась аварія
ВІДЕО
21:30
Поліг в бою: у Чернівцях попрощались із солдатом Русланом Лєкою
ВІДЕО
21:20
Чернівцях відбудеться Різдвяний органний фестиваль
21:04
Свято Миколая у Кіцманській громаді: волонтери подарували дітям казку
ВІДЕО
20:22
У Львові помер відомий український співак Степан Гіга
20:16
Військові однієї з частин Хмельниччини замість служби працювали на приватній СТО
19:55
У Чернівцях на Руській зіткнулися тролейбус і автобус
ВІДЕО
18:45
У Чернівцях обмежать проїзд мостом через Прут
Усі новини