Нерідко бригадам доводилося залишати автомобілі служби на трасі і йти до хворого пішки
Протягом перших 10 днів 2016 року "швидка" працювала із перенапругою.
За словами директора ОКУ "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Чернівецькій області" Володимира Єленєва, як у Чернівцях, так і у районах області, кількість викликів "швидкої" у ці дні зросла майже на 80%. Так, при середній кількості викликів у місті 160-170 на добу, їх надходило 280 і більше. Всього ж за першу декаду нового року обслужили 5061 виклик, - каже Єленєв.
– Найбільше їх надійшло 8 і 10 січня, відповідно, 508 і 554. Найчастіше викликали "швидку" з причини високої температури тіла (39º і 39,5º), болів у серці, підвищення артеріального тиску тощо. Причому кожен п’ятий виклик був до дітей. Викликів було так багато, що карети "103" навіть не встигали повертатися на станцію: з одного одразу їхали на інший, а на станцію заїжджали лишень аби поповнити запас медикаментів, - продовжує він.
За словами Єленєва, роботу служби ускладнювали нерозчищені дороги, особливо по селах. Якщо основні траси ще розчищали, то заїхати на сільські вулиці автомобілі "швидкої" не мали змоги. Тому нерідко бригадам доводилося залишати їх на трасі і йти до хворого пішки.
Керівник служби "103" сподівається, що з початком робочого тижня, коли вже запрацювали поліклініки й амбулаторії, число викликів скоротиться. Принагідно він нагадує буковинцям номер телефону служби "103", за яким можна одержати консультацію лікаря: 550-103 (дзвінок на цей номер можна здійснити з території усієї області).
Джерело: bukmed.cv.ua