Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині планують скоротити понад 100 шкіл

Головним чином це стосуватиметься навчальних закладів у сільській місцевості Загалом у Чернівецькій області під оптимізацію можуть потрапити понад 100 нечисленних шкіл. Мова необов’язково йде про закриття тієї чи іншої школи, у деяких районах оптимізація полягатиме лише, наприклад, у зниженні ступеня школи, що дозволить зменшити кількість ставок, а отже й зекономити.
 
Адже освітяни бідкаються на те, що у середньому утримання одного учня в повноцінній великій школі обходиться в 8,5 тис. грн на рік, а в малокомплектній – від 30 до 40 тис. на рік.
 
На сьогоднішній день у Чернівецькій області мова йде про призупинення функціонування трьох малочисельних навчальних закладів.
 
"Як закрити школи, і при цьому зробити так аби жоден учень не постраждав? Тут Буковині можна порадити лише переймати досвід інших областей. Наприклад на Тернопільщині нещодавно відкрили нову, сучасну школу, яка вміщує у себе достатню кількість учнів і не витягує зайві кошти з бюджету.Головним плюсом нової альма-матер є те, що вона пустить дітлахів за парти одразу по відкриттю, а не з першого вересня як це зазвичай прийнято. Окрім цього сучасний комп’ютерний клас подарований особисто Президентом дозволить сільській школі позмагатись із міськими за рівнем якості освіти", - пише сайт stina.in.ua.


скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: stina.in.ua

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж