Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

За обіди дітей у школах батькам доведеться викласти більш як 2 тисячі гривень

Фото: lada.fm
Безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів скасував Кабмін  Як відомо, безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів скасували постановою Кабінету Міністрів.
Тепер за обід у шкільних їдальнях будуть сплачувати батьки, а безкоштовним він буде тільки для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами, які навчаються в спеціальних інклюзивних класах, а також учнів початкових класів з малозабезпечених сімей.

Тож батькам доведеться або сплачувати за обід, і тоді дитина харчуватиметься у шкільній їдальні, як і досі; або давати бутерброд чи якийсь перекус дитині у школу, або виділяти певну суму грошей дитині на купівлю булочки чи інших харчів у шкільному буфеті, якщо такий у навчальному закладі є.
 
Платний обід у школі вартуватиме приблизно 120 грн. у місяць, за умови, що його ціна 5 грн. Якщо ж ціна 10 грн., то за місяць це 220-240 грн. За навчальний рік доведеться заплатити  близько 2 тис. грн. На цю суму дитина гарантовано буде забезпечена гарячим гарніром з м’ясною стравою, овочевим салатом та напоєм. Для того, щоб дати учневі молодших класів перекус із собою до школи, теж потрібні витрати, хоч і значно менші. Бо батькам можна буде обходитися тим, що є вдома. Багато хто планує виділяти певну суму для того, щоб школярик придбав собі булочку чи щось інше в буфеті, з надією, що дитина хоч щось та з’їсть. Однак у цьому випадку гроші витрачаються, а користь від такого харчування сумнівна. Бо не завжди наші діти надають перевагу тістечку чи хлібобулочним виробам, а натомість купують цукерки, газовані напої, жувальні гумки чи шкідливі чіпси. Тому батькам є над чим замислитись.
 
Нагадаю, що раніше за обід для учнів молодших класів сплачувала держава і коштував він 8 грн. без першої страви. Тепер, як запевнив директор ПП «МегаКрокус» Василь Пацарнюк, який забезпечує харчування в багатьох школах нашого району, раціон буде оновлено і покращено, батьки можуть вносити пропозиції до меню і формувати його відповідно до смаків дітей.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Руслана Равлюк розповіла, що у більшості шкіл, де вже проведено збори, батьки дали згоду сплачувати за обіди, вартість яких по району коливається від 5 до 10 грн. Крім того, відділ освіти подавав на розгляд сесії районної ради пропозицію про часткове фінансування витрат на харчування для учнів молодших класів з районного бюджету, однак не було прийнято ніяких рішень з цього приводу. Безкоштовним харчуванням будуть забезпечені тільки діти пільгових категорій, про які вже йшлося вище. 
 
Певну частину витрат на харчування учнів 1-4 класів могли б узяти на себе органи місцевого самоврядування, і в деяких населених пунктах Кіцманщини вже прийняті відповідні рішення на сесіях місцевих рад. Однак не кожен бюджет витримає таке навантаження. До того ж, видатки місцевих бюджетів закладено ще минулого року, а постанову Кабінет Міністрів прийняв цьогорічного січня. скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: "Вільне життя"

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж