У Сокирянах змінили назву аж 64 вулиці та провулки і дві – у Коболчині (для прикладу, в значно більших Черкасах перейменували всього 62 вулиці). Проте хід перейменування та назви вулиць, які потрапили до «чорного списку», викликають багато нарікань з боку місцевих жителів.
Як відзначає Північно-Бесарабський портал, відповідне рішення міська рада прийняла кулуарно, і майже в останній момент - в останні дні тижня сформували робочу групу з питань перейменування вулиць, провулків міста Сокиряни та села Коболчин. До неї ввійшли лише депутати та кілька членів виконавчого комітету міськради, які самотужки без обговорення впродовж місяця визначили вулиці, що потрібно перейменувати.
Цим Сокирянська міська рада грубо порушила норми Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», - пише Північно-Бесарабський портал. Адже закон зобов’язує перейменувати назви, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, але аж ніяк не вулиці з назвами міст, або ж поетів чи письменників, які жили і творили набагато раніше до виникнення комунізму і нацизму. Відтак заміна назв вулиць Мінської, Пушкіна, Лєрмонтова – особиста забаганка міських депутатів.
Крім того, центральна влада розробила і розмістила на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті список тоталітарних назв разом із біографічними довідками діячів тоталітарного комуністичного режиму, проте майже дві третини перейменованих у Сокирянах вулиць та провулків до загальнодержавного тоталітарного переліку навіть не потрапили.
Не всі депутати під час обговорення погоджувались з масовою заміною вже звичних назв, однак пропозиції Робочої групи були задоволені майже повністю.
Джерело: Північно-бессарабський інформаційний портал