Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Буковинці хворіють на діабет найбільше в Україні

Фото: tmkl3.te.ua
Бо вони люблять попоїсти і дуже мало рухаються Кілька попередніх років Чернівецька область утримувала першість в Україні з поширеності цукрового діабету, а у 2015-му вона стала лідером і за рівнем захворюваності на нього.
- Захворюваність на цукровий діабет у Чернівецькій області складає 374,6 на 100 тис. населення при середньоукраїнському показнику 267, поширеність, відповідно, 5271,3 на 100 тис. населення при 2885 в Україні (друге місце у державі), а щороку в області виявляють 2-2,5 тисячі нових хворих, - каже головний лікар Чернівецького обласного ендокринологічного диспансеру Марина Леонова
 
За її словами, лідерство Буковини щодо захворюваності населення на цукровий діабет пояснюється, насамперед, високим рівнем виявлення недуги та доступністю діагностики.
- На відміну від інших регіонів, у Чернівецькій області глюкометри та навчених лаборантів має навіть кожна сільська амбулаторія і кожен фельдшерсько-акушерський пункт. Крім цього, практично у всіх районах працює районний ендокринолог, в області постійно проводиться навчання фахівців первинної ланки, що дає змогу вчасно діагностувати діабет і запобігати його занедбаності та ускладненням. Це відображає статистика. Адже попри найвищу в Україні захворюваність на діабет, спричинена ним смертність і кількість ускладнень є в області порівняно невисокою і має тенденцію до зниження, - констатує головний ендокринолог області.
 
Однак, ніде правди діти, крім успіхів у виявленні цукрового діабету, на збільшення захворюваності впливає нехтування буковинцями здоровим способом життя.
- У багатьох краян є родичі за кордоном. Вони присилають додому гроші, тому рідні мають можливість краще харчуватися. Та замість здорового харчування вони налягають на висококалорійні продукти, їдять забагато борошняного. У поєднанні з гіподинамією, бо чимало людей з-за керма пересідають у крісла офісів, а потім – на диван удома, це призводить до хвороби, - є відвертою М. Леонова.
 
Зважаючи на головний постулат запобігання цукровому діабету – бути у голоді, холоді та багато рухатися, вона радить буковинцям не переїдати, більше споживати овочів та фруктів, загартовуватися та частіше ходити пішки і фізично працювати.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж