Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Випадків сказу на Буковині побільшало у 5 разів

Фото: ogo.ua
Та через гострий брак вакцини її везуть постраждалим навіть із-за кордону Порівняно з минулим роком в області почастішали випадки сказу серед тварин.
- Якщо на початок травня 2015 року їх було зафіксовано лише два, то у 2016-му вже 9. Ще одна особливість у тому, що торік сказ виявляли у диких тварин (у лисиць), а всі нинішні випадки трапилися у домашніх, причому, переважно у собак: із загальної кількості хворих тварин їх 8 та один кіт, - коментує заввідділом особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Олександра Томашевська.

Для запобігання невиліковного захворювання у людей (на сьогодні медицина ще не спроможна лікувати сказ), майже десятку буковинців, які були у контакті з хворими тваринами, зробили профілактичні щеплення. Хоча з цим наразі неабиякі проблеми, оскільки навіть попри зрослу майже у 10 разів вартість вакцини проти сказу, в Україні її практично немає. Тому трьом особам з Кельменеччини, що днями мали справу з хворою телицею (правда, лабораторно сказ у неї ще не підтверджено) антирабічну сироватку доправили із Заставнівського району, де вона ще була у наявності, а ось у Глибоцькому районі, де скажена кавказька вівчарка покусала господаря напередодні Паски, вакцину йому передали аж із Румунії.  

Як інформує О. Томашевська, випадки сказу у тварин цього року реєстрували у Хотинському, Новоселицькому, Герцаївському, Глибоцькому та Заставнівському районах і у місті Чернівці. скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж