Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Кавомати Tako Чернівці Головна 177

Нардеп Оксана Продан зареєструвала системний «антирейдерський» закон

Документ ліквідує прогалини у законодавстві, які використовують рейдери для захоплення підприємств та майна
В парламенті зареєстровано системний «антирейдерський» законопроект (№5067), який суттєво посилить захист права власності в Україні. Про це повідомила ініціатор документу та один із його співавторів, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан

Документ ліквідує прогалини у законодавстві, які використовують рейдери для захоплення підприємств та майна. Серед ключових новацій законопроекту:
-введення обов’язкового нотаріального засвідчення справжності підписів учасників загальних зборів підприємства, а також справжності підписів на установчих документах;
-новий порядок створення та ведення реєстраційних справ;
-посилення відповідальності нотаріусів. Зокрема, анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю у разі порушення ними законодавства щодо захисту права приватної власності;
-введення кримінальної відповідальності для осіб, які підробляють документи для подачі державним реєстраторам. Передбачається вагомий штраф або обмеження волі на строк до двох років. А у разі вчинення повторних дій – обмеження волі на строк від 3-х до 5-ти років; 
-встановлення чітких термінів для проведення реєстраційних дій.

Крім того, пропонується збільшити термін для подання скарги на дії рейдерів до Міністерства юстиції України з 30 календарних днів до 60 календарних днів, а також доручити Міністерству юстиції здійснювати постійний моніторинг реєстраційних дій в Державному реєстрі прав. 

Загалом, документ вносить зміни в Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про нотаріат», «Про господарські товариства», «Про електронний цифровий підпис», Кримінальний та Цивільний кодекси та ряд інших.  
 
Нагадаємо, внаслідок законодавчих змін, які послабили захист права власності, у 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до Міністерства юстиції звернулися представники близько 1 000 підприємств. Серед них компанії Novus, Bunge, Укрсоцбанк та інші. Задоволено лише близько 150 скарг, тобто 15%. По іншим випадкам – або відмова, або розгляд ще триває. 

«Від рівня захисту права приватної власності напряму залежить розмір інвестицій в українську економіку. Хто вкладатиме кошти, будуватиме нові заводи, випускатиме нові товари та послуги, якщо вже завтра в будь-якому куточку країни ваша власність може бути переоформлена на будь-кого з мінімальними шансами на відновлення власності? Ніхто. Відтак разом з колегами наполягатиму на якнайшвидшому розгляді документу в парламенті. Переконана, найближчим часом ми зупинимо хвилю рейдерства в країні, створимо умови для розвитку економіки», – зазначила Оксана Продан, коментуючи перспективи розгляду ініційованого нею законопроекту щодо запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів, зареєстрованого в парламенті під №5067. 

Це не перший антирейдерський законопроект Оксани Продан. В минулому році було прийнято проект 1475, який виключив можливість подавати ксерокопії документів для проведення реєстраційних дій. Також на розгляді парламенту знаходить законопроект 4216 щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню господарських товариств. Він зареєстрований в березні 2016 року. 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж