Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Хотинщині лисиця заразила сказом собаку

У Каплівці проведено імунізацію домашніх тварин
У Хотинському районі зафіксовано перший у цьому році випадок сказу. Цього разу – у Каплівці. Торік лисиці «принесли» цей небезпечний вірус у Недобоївці та Шилівці, повідомляють «Хотинські вісті».

– Один із жителів села має за межами населеного пункту пасіку, на яку прибилася безпритульна собака, – поінформував в. о. начальника управління Держпродспоживслужби у Хотинському районі Сергій Безрода. – Він розповів, що в кінці грудня, прийшовши туди, побачив мертве щеня і загризену лисицю. А на минулому тижні господар виявив, що собака здохла. Чоловік повідомив про це дільничного ветлікаря с. Данківці. Після необхідних дій труп тварини направили в обласну ветеринарну лабораторію, де підтвердили сказ.

Із собакою мали контакт троє осіб із родини. Нині їм призначено курс профілактичного лікування.

– У Каплівці проведено імунізацію домашніх тварин, для чого було задіяно 6 бригад, – продовжив посадовець. – На пасіці здійснено дезінфекцію фізичним способом (спалено трупи). Інших випадків захворювання тварин у населеному пункті не зафіксовано.

Великою проблемою залишається значна кількість безпритульних тварин, що сприяє розповсюдженню сказу.

− Наголошую на необхідності негайно звертатися за медичною допомогою, у разі отримання будь-якого укусу, адже від цього може залежати ваше життя, – підкреслив Сергій Безрода. – Ознаки сказу: у тварин спостерігається слюнотеча, агресія, дезорієнтація, хода може стати уповільненою, розвивається гідрофобія. Якщо спостерігаєте такі симптоми, негайно повідомляйте ветеринарну службу.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж