Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Держава оплачуватиме 100% медичних послуг, - посадовець

У разі, коли послуга не включена до «Програми медичних гарантій», вона сплачуватиметься за рахунок Державного бюджету України, роботодавцем та страховою компанією чи громадянином 
Відвідування лікаря після нової медичної реформи стане більш доступним. Зміна принципу фінансування дозволить створити нові комфортні умови в амбулаторіях та лікарнях вже через декілька років. Лікарі нарешті зможуть отримувати високу легальну заробітну плату. Передбачається, що фінансова підтримка медичної реформи у 2018 році складе 10 мільярдів гривень.
 
Про це повідомив в.о. директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Юрій Лесюк, передає Чернівецька ОДА.
 
Як зазначив чиновник, системи фінансування галузі охорони здоров’я зазнає змін. Держава платитиме за кожну надану медичну послугу за зверненням громадян і ці гроші «йтимуть за пацієнтом». Відповідно до кількості та якості медичних послуг їх надавачі отримуватимуть від держави компенсацію.
 
Після реалізації медреформи громадяни отримають втілення конституційного права на охорону здоров’я через щорічні чіткі гарантії надання медичних послуг. Відповідно до «Програми медичних гарантій», держава оплачуватиме 100% медичних послуг: екстреної медичної допомоги; первинної медичної допомоги; вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги; третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації; медичної допомоги дітям до 16 років; медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

За словами Юрія Лесюка, у разі, коли послуга не включена до «Програми медичних гарантій», вона сплачуватиметься за рахунок Державного бюджету України (через реалізацію відповідних держпрограм), роботодавцем та страховою компанією (через страховий поліс), громадянином (оплата лікарні наданих медичних послуг).

При цьому, громадянин зможе вільно обирати лікаря, без  прив’язки до місця реєстрації особи (прописки). Таким чином лікарі почнуть конкурувати за пацієнта через якість надання послуг, а не територіальним розташуванням. Окрім виняткових випадків, (у разі перевищення кількості укладених з пацієнтом декларацій) лікар не матиме права відмовитись від лікування пацієнта.
 
Як повідомив в.о. директора Департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації, механізм вибору лікаря пацієнтом покроково відпрацьований: кожен дільничний або сімейний лікар автоматично може запропонувати підписати з пацієнтом декларацію на обслуговування, як і кожен громадянин, котрий виявив власне бажання обслуговуватися у певного лікаря.

На 2018 рік передбачається виділення 370 гривень з державного бюджету на кожного хворого по декларації. Для людей похилого віку, котрі мають хронічні захворювання, відповідна сума буде збільшена.

«Медреформу впроваджуватимуть поетапно: очікується, що у 2018 році відбудеться старт реформи для первинної медичної допомоги. У 2019-му реформують вторинну ланку надання медичної допомоги. А вже у 2020 має відбутись реалізація реформи для всіх видів медичної допомоги», - підсумував Юрій Лесюк.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж