Про медичну реформу розповів заступник директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Юрій Лесюк
Гість програми «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь» заступник директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Юрій Лесюк розповів, які зміни відбудуться у лікувальній сфері після старту медичної реформи.
– На Буковині буде створено 3 госпітальних округи: Чернівецький, Західний і Східний. Визначать лікарні планового лікування та лікарні відновного лікування, – зазначив посадовець.
Також, як повідомив Юрій Лесюк, за роботою госпітальних округів будуть стежити спеціально створені громадські формування – «госпітальні ради». До них входитимуть медичні працівники, представники влади і неурядових організацій. Вони не тільки контролюватимуть діяльність округів, а й визначатимуть «маршрут пацієнта» – де краще лікуватися людині, яка проживає у певному населеному пункті.
Гість програми поділився власними судженнями про сучасний стан та організацію лікувальних закладів у населених пунктах області.
– На мою думку, існування у сучасних умовах так званих ФАПів (фельдшерсько-акушерських пунктів) − це ганьба для цивілізованої України, не можна лікувати людину без лікаря. Подібні заклади повинні перетворитися у амбулаторії загальної практики сімейної медицини, – зазначив Юрій Лесюк.
Ще чиновник акцентував особливу увагу на безкоштовному пакеті медичних послуг.
– Ми зараз обрали шлях Великої Британії. За рахунок державного бюджету створюється «Національна служба здоров'я». У структуру будуть перераховувати гроші для надання послуг у лікувальних профілактичних закладах. Зокрема, для громадян України визначать безкоштовний пакет медичних послуг – лікування у сімейних, дільничних лікарів та медиків, які надають первинну медичну допомогу. Гострий апендицит, інсульт, інфаркт – їх лікування покриватимуть із бюджету за рахунок держави.