На Буковині небагато кишенькових крадіїв, проте часто в області крадіжки здійснюють «гастролери»
Улюбленими місця «промислу» кишенькових крадіїв називають ринки, вокзали та автостанції. Громадянам варто бути уважними також на зупинках і в салоні громадського транспорту.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
За десять місяців 2017 року поліцейські зареєстрували на території Чернівецької області більше сотні кишенькових крадіжок. Як розповіли працівники Управління карного розшуку, на Буковині небагато кишенькових крадіїв. Однак, є випадки, коли в області свою незаконну діяльність здійснюють так звані «гастролери» з інших регіонів країни.
«Свою потенційну жертву злодії вибирають по зовнішньому вигляду. Громадяни самі створюють сприятливі для крадіжки умови. Досвідчений крадій може моментально визначити, де людина тримає гроші, мобільний телефон чи інші цінні речі», – ділиться досвідом заступник начальника обласного Управління карного розшуку Микола Лазорко.
Щоб не стати жертвою кишенькового злодія, не варто тримати всі наявні кошти у гаманці. Великі суми грошей і цінні речі краще покласти у внутрішні кишені одягу чи сумки, яку слід тримати в руках перед собою.
При здійсненні покупок у магазині стежте, щоб ніхто до вас не притулявся, а сумка була зачиненою. Щоб не привертати увагу злочинців до свого гаманця, заздалегідь приготуйте гроші для оплати проїзду в громадському транспорті. Не робіть цього на зупинці чи в салоні тролейбуса.
Кишенькові злодії можуть діяти як поодинці, так і групами в кількості 2-3 чоловік. Щоб відволікти свою жертву, крадії зумисне створюють штовханину в громадському транспорті.
Вирахувати в натовпі кишенькового злодія важко, але все ж таки можливо. Насамперед, його видають бігаючі очі. Також досить часто крадій приховує свою «робочу» руку так званою «ширмою» – курткою чи великим пакетом.