Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

У Чернівцях помер відомий краєзнавець Георгій Кожолянко

Фото: Степана Карачка
Учений досліджував походження, матеріальну і духовну культуру українців
У Чернівцях 10 січня помер відомий етнограф і краєзнавець, доктор історичних наук, професор ЧНУ імені Юрія Федьковича Георгій Костянтинович Кожолянко.

Про це на своїй сторінці у суспільній мережі facebook журналіст Юхим Гусар.

Георгій Кожолянко народився 27 червня 1946 року в селянській родині у селі Кам’янці Сторожинецького району. Закінчив історичний факультет ЧДУ, аспірантуру при Інституті історії АН УРСР і захистив кандидатську дисертацію, відтак у 1992 році – докторську на тему «Матеріальна культура населення Північної Буковини».

Працював старшим лаборантом, викладачем, доцентом, завідувачем кафедри етнології, античної та середньовічної історії ЧНУ, з 2006 р. – професор цієї кафедри.

Учений досліджував походження, матеріальну і духовну культуру українців, українську діаспору в США, Канаді, Росії, Молдові. За час науково-педагогічної діяльності підготував і опублікував близько 400 наукових та науково-методичних праць: «Матеріальна культура населення Північної Буковини», «Етнографія Буковини» в 3-х томах, «Народне житло українців Буковини та Івано-Франківщини», «Буковинське народознавство. Громадський та сімейний побут українців. Народне житло. Народна їжа. Календарна обрядовість» у 4-х книгах, «Духовна культура українців Буковини», «Народознавство. Українознавство».

Упродовж 2006-2010 років очолював раду з питань культури і духовності при Чернівецькій облдержадміністрації. Нагороджений відзнакою Чернівецької ОДА «За заслуги» (2010). Лауреат літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича (2007).
У 2006-2011 роках був депутатом Чернівецької обласної ради.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж