Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Чи загрожує коронавірус буковинцям?

Лікар-епідемолог розповів чи загрожує буковинцям новий коронавірус
Коронавірус, на сьогодні, розповсюджений у 24 країнах світу, переважна більшість зареєстрована у Китаї. Станом на 10 лютого у світі зареєстровано 40 тисяч 536 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 910 летальні. Про це у програмі  "Після новин" на телеканалі "Чернівецький промінь" розповів лікар-епідемолог, завідувач відділу Чернівецького лабораторного центру МОЗ Юрій Падурару. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) недарма оголосила надзвичайний стан, адже поширення даного вірусу набуло стану епідемії, а надалі це може загрожувати пандемією, надвеликою епідемією, що поширена на багатьох країнах світу, континентах, - наголосив лікар-епідемолог.

На даний момент, є один українець, що захворів на коронавірус на круїзному судні Diamond Princess. Судно на карантині, а громадянин України перебуває в лікарні. На даному лайнері знаходиться ще 25 українців, що є членами екіпажу.
 
У разі виявлення коронавірусу в Чернівцях та області вже визначений план дій та госпітальні бази: обласна дитяча клінічна лікарня та обласна клінічна лікарня.

На кордонах також оголошено надзвичайний стан у сфері громадського здоров'я. Зокрема в Чернівецькій області, запроваджено температурний скринінг за особами, що перетинають державний кордон України. Прикордонники та митники забезпечені засобами індивідуального захисту: одноразовими масками та рукавичками. Про осіб у яких виявлено порушення в стані здоров'я буде повідомлено в заклади охорони здоров'я або працівників санітарно-карантинних пунктів. У разі масового розповсюдження інфекції на території України в аеропортах та залізничних вокзалах заплановані приміщення для ізоляції контактних осіб, або осіб, що контактували з хворими - розказав Юрій Падурару, завідувач відділу Чернівецького лабораторного центру МОЗ.


Зазвичай віруси добре себе почувають у темних, холодних умовах і саме зимовий період є сприятливим для поширення коронавірусу. Зараз триває друга половина епідемічного сезону гострих респіраторних вірусних інфекцій, тому є сподівання, що в найближчий час поширення цього вірусу буде уповільнюватися.
 
Основні ознаки хвороби проявляються: високою температурою, утрудненим диханням та кашлем. Додаткові симптоми: діарея та інтоксикація.

Протягом літа буде створена вакцина від інфікування 2019-nCoV (коронавірус) й уникнути трагічних наслідків. У зоні ризику люди старшого віку з хронічними хворобами та із зниженим імунітетом.
 

 скачать dle 10.5фильмы бесплатно