Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Наталія Гопко розповіла, як буде відбуватися масове тестування на коронавірус у Чернівецькій області

Для визначеної категорії осіб – це тестування буде безкоштовне
Про новий алгоритм масової ІФА-діагностики для виявлення антитіл до коронавірусної інфекції COVID-19 розповіла в.о директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр» МОЗ України Наталія Гопко у програмі «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь».

Планується застосовувати метод ІФА – імуноферментного аналізу, це коли досліджується кров людини і визначаються антитіла присутні в крові, яка перехворіла коронавірусною хворобою. Порівнюючи з іншими захворюваннями, можна вважати, що людина, в якої є антитіла, має відповідний імунітет і не є вразливою до COVID-19. І наскільки мені відомо у наказі МОЗ буде передбачено визначення сумарних імуноглобулінів і це також матиме діагностичну цінність. Тепер не тільки метод ПЛР буде вважатися ключовим і вирішальним для постановки діагнозу, але і метод ІФА, - повідомила Наталія Гопко.

 
Варто зазначити, що будь-яка діагностика має на меті виключно діагностику, то ж загроз для здоров’я не може бути. Багато хто сприймає тестування як рятівний крок, однак лікувальної значущості немає, це тільки діагностичний критерій.
 
Наталія Гопко розповіла, що метод ІФА є достовірний, і при його використанні ми повинні зрозуміти, що зменшиться навантаження на лабораторії, які здійснюють ПЛР-тести, оскільки їхня кількість є невеликою. Тоді як метод ІФА може застосовуватися у лабораторіях, які функціонують у закладах охорони здоров’я.

Крім того метод ПЛР у окремих випадках може давати негативний результат, тоді коли клінічно очевидно, що це є коронавірусна хвороба і додаткове застосування методу ІФА дасть можливість лабораторно підтверджувати ті випадки, при яких є специфіка відбору зразка і метод ПЛР дає негативний результат, а нам важливо підтвердити цей випадок лабораторно, то метод ІФА дасть можливість побачити імуноглобуліни, - зазначає пані Наталія.

   
Також для визначеної категорії осіб – це тестування буде безкоштовне, як і сьогодні є безкоштовним ПЛР-тестування. Очікується наказ, який буде підписаний міністром МОЗ, для того, щоб знати, які категорії осіб тестуватимуть також безоплатно. Попередньо відомо, що крім тих, хто має ознаки захворювання або належить до числа осіб які контактували з хворим і у яких з’являються клінічні симптоми, то ці особи надалі  будуть обстежувати методом ПЛР, але додатково також застосовуватимуть і ІФА метод.

Одночасне тестування дасть тільки відповідь на питання: Чи є людина інфікованою зараз, або чи особа могла інфікуватися раніше? Але ці результати не дадуть впевненості, що не трапиться інфікування найближчим часом. Тому, щонайменше разового тестування усіх абсолютно завжди буде недостатньо. Ми повинні розуміти, що живучи в період пандемічного поширення вірусу ризик інфікуватися є завжди і нам необхідно звикати до тих правил, які є запорукою власної безпеки, - наголосила Наталія Гопко.

   

 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж