За рік мають вивільнити від усього майна господарський двір поряд із корпусом №4 та облаштувати там магазин, кафе-їдальню, громадську вбиральню і територію для відпочинку
Для цього вже за рік мають вивільнити від усього майна господарський двір поряд із корпусом №4 та облаштувати там магазин, кафе-їдальню, громадську вбиральню і територію для відпочинку.
Наявність комфортних умов для туристів у Резиденції митрополитів Буковини та Далмації – вимога моніторингової комісії ЮНЕСКО. Наступного року вона буде досліджувати стан об’єкта, адже минає 10 років після включення ЧНУ до списку всесвітньої спадщини цієї міжнародної організації.
Студенти Чернівецького національного університету на чолі з завідувачкою кафедри архітектури та збереження об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО професоркою Іриною Коротун розробили ескізний проєкт реконструкції господарського двору.
15 червня, у Мармуровій залі ЧНУ, відбулася презентація та обговорення цього документа. У заході взяли участь члени наукової ради Центру управління об’єктом ЮНЕСКО, представники міських та обласних адміністративних структур, громадських рад й організацій, а також члени наглядової ради університету. Зустріч ініціював Центр управління об’єктом ЮНЕСКО при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на чолі з керівником, ректором Романом Петришиним, і заступником керівника, проректором Тамарою Марусик.
Резиденція Митрополитів Буковини та Далмації є надбанням не лише міста і область, а всієї України та навіть більше. Наступного року буде 10-та річниця, відколи Резиденція входить до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тоді ж керівництву університету належить вирішити низку завдань, серед яких – облаштування туристичної інфраструктури, – зазначив Роман Петришин.
Після відстеження і моніторингу всіх побажань та зауважень громадськості, у проєкт внесли відповідні правки і подали на розгляд відповідальних за реконструкцію структур.