Тоніки для волосся – досить різнопланова категорія продуктів. До неї входять засоби для тонування пасом, а також для догляду за ними
Експериментуємо з кольором
Перша група відрізняється різноманітністю форм:
-Шампуні. Можуть нейтралізувати небажаний відтінок (наприклад, жовтизну), посилити або злегка змінити колорит. Нанесення виконується на вологі пасма, а час процедури зазвичай становить кілька хвилин. Продукт має щільну текстуру, тому його необхідно ретельно змивати. Він не призначений для щоденного використання й зазвичай застосовується не частіше, ніж 1-2 рази на тиждень. Якщо вам не сподобався отриманий результат, для його змивання досить двічі промити пасма, використовуючи звичайний шампунь.
-Бальзами. Вони не виконують гігієнічних функцій, а їх основним призначенням є колірна корекція. Наносяться на чисті, вологі локони. Час очікування зазвичай становить 5-30 хвилин. Для захисту шкіри рук виробники часто рекомендують використовувати рукавички. Засіб потрібно змивати до тих пір, поки вода не стане прозорою.
-Фарби. Наносяться на причесані, чисті вологі пасма. Час витримки барвника зазвичай становить 15-30 хвилин, а потім він ретельно змивається з використанням шампуню. Завершується процедура нанесенням кондиціонера. Продукт забарвлює шкіру й при попаданні на одяг залишає плями, що важко видалити. Тому наносимо жирний крем уздовж лінії волосся та одягаємо захисну накидку.
Не зважаючи на різні форми, всі ці варіанти мають подібний принцип дії. У їх формулах відсутній аміак і інші активні агенти, які відкривають кутикулу й дозволяють барвнику проникати в глиб волосяного стрижня. Працюють вони виключно на поверхні, створюючи плівку заявленого колориту, і не втручаються в хід природних процесів. Основне їхнє завдання полягає в наданні або корекції відтінку, а не в кардинальній зміні кольору.
Стійкість результату залежить від рецептури засобу. Окремі професійні варіанти зберігають виражений ефект кілька тижнів, а бюджетні продукти – переважно 7-14 днів. Відомі бренди в інструкції практично завжди вказують цей термін (зазвичай він становить 5-8 процедур миття голови). Такі тоніки підійдуть тим, хто любить експериментувати з кольором і вважає за краще часто міняти образи, Віддаючи перевагу цим продуктам слід враховувати, що вони не можуть повністю покрити сивину, а тільки надають їй певний колорит.
Візуальні ефекти або терапевтичний догляд
У мультирегіональному інтернет-магазині MAKEUP makeup.com.ua/categorys/253467/представлені не тільки варіанти для створення різних відтінків, але й тоніки з певною терапевтичною дією. До них відносяться засоби, які виконують базовий догляд (живлення, зволоження), забезпечують певні візуальні ефекти (блиск, обсяг) або призначені для профілактики чи усунення певних проблем.
Тоніки з терапевтичною дією, в залежності від особливостей призначення, можуть наноситися тільки на шкіру голови, розподілятися по всій довжині локонів, а також пропонуються комбіновані засоби. Використовуються вони курсами різної тривалості (в середньому 1-2 місяці). Нанесення може виконуватися з різною частотою – від щоденного застосування (вранці та ввечері) до декількох разів на тиждень.
Складні формули мають варіанти, дія яких спрямована на усунення лупи, лікування облисіння, прискорення зростання й уповільнення випадіння волосся, відновлення пошкодженої структури, нормалізацію обмінних процесів. Рецептура найчастіше виконується на водній основі, а також до складу входять гліцерин, рослинні екстракти, кофеїн, ментол, пантенол, біотин, протеїни, амінокислоти, вітамінні комплекси.
Всі вироби мають рідку текстуру, яка добре абсорбується та не залишає слідів і патьоків. Продукти, призначені для активації росту, часто мають зігрівальний ефект, а їх нанесення на шкіру супроводжується легким масажем. Вони можуть використовуватися самостійно, спільно з іншими засобами для волосся з таким же призначенням (бажано з однієї серії) або як елемент комплексної терапії. Варіанти для отримання візуальних ефектів, застосовуються не регулярними курсами, а при необхідності – перед стрижкою або до чи після формування зачіски.