Апаратний манікюр опинився на піку популярності через його зручність, швидкість та багатозадачність
Незважаючи на доступність салонного манікюру, багато жінок все ще віддають перевагу домашнім процедурами. Хтось не хоче переплачувати, хтось реалізує свій творчий порив, а для когось ритуал догляду за собою — щось на кшталт медитації та релаксу.
Домашній догляд зовсім не означає спрощені чи застарілі методи, скоріше навпаки — поле для експериментів з новими технологіями.
Апаратний манікюр опинився на піку популярності через його зручність, швидкість та багатозадачність, а доступність різноманітних машинок для манікюру дає змогу проводити його вдома. Які ж можливості у догляді за собою дає апаратний манікюр, що для нього потрібно та як не зіпсувати нігті через брак навичок?
Особливості апаратного манікюру
Головна відмінність апаратного манікюру — саме у машинці для манікюру, яка використовується у процесі. Фрезер для маникюра можна застосовувати на всіх етапах процедури, лише підбираючи необхідну насадку — фрезу.
Наразі більшість професійних майстрів обирають такий тип манікюру або комбінують різні етапи класичного та апаратного манікюру. На те є декілька причин.
- Безпечність. Манікюр підходить навіть людям з тонкою й чутливою шкірою рук і за правильного виконання не викликає жодних неприємних відчуттів.
- Зручність. Процедура проводиться на сухій руці, не потребує розпарювання, очікування й додаткових аксесуарів.
- Тривалий результат. Завдяки рівним акуратним зрізам кутикула відростає повільніше, а нігті не розшаровуються, довше залишаються гладкими та блискучими.
Серед недоліків апаратного манікюру можна відзначити необхідність навичок і те, що він не підходить для дуже тонких і гнучких, а також запущених нігтів, чи у разі наявних пошкоджень та запалень шкіри навколо нігтів.
Як обрати фрезер?
Перед покупкою фрезера визначіть декілька моментів.
- Вам потрібен прилад для домашнього чи професійного манікюру?
- Чи є у вас навички роботи з фрезером?
- Чи будете ви робити манікюр іншим людям, чи лише собі?
- Чи будете застосовувати апарат для педикюру?
Фактори, які необхідно врахувати, обираючи машинку для манікюру.
- Потужність. Фрезер для професійного використання, а також для педикюру повинен мати потужність не менше 30 Вт, оптимально — приблизно 50 Вт. Для виключно домашнього манікюру можна обрати слабшу.
- Швидкість обертання. Якщо ви плануєте гігієнічну обробку нігтя, достатньо 20000 обертів на хвилину, а от для якісного зняття гель-лаку та біогелю необхідно приблизно 35000 обертів. Новачкам не рекомендовано використовувати повну швидкість обертання фрезів, зупинившись на 15000 обертів, аби уникнути борозн та явних нерівностей.
- Тип зажиму фрезів. Автоматичний замінює насадку швидше, але потребує обережності, тому йому віддають перевагу професійні майстри, а для домашнього використання підійде й ручний.
- Вага інструменту. Необхідно підбирати індивідуально. Професійна техніка важча через потужніший мотор. Оптимальною вважається вага 200 г, за якої рука не буде швидко втомлюватись, а всі маніпуляції легко проводити.
- Наявність педалі. У домашньому манікюрі це не такий важливий, проте досить зручний фактор для управління процесом.
Також обов’язково звертайте увагу на комплектацію, тобто наявні у наборі фрези та можливість купити підходящі додаткові. У мінімальному стартовому наборі мають бути:
- голкоподібна фреза для обробки бокових пазух;
- у вигляді шару для видалення кутикули та огрубілої шкіри;
- укорочений конус для обробки шкіри навколо нігтя;
- кулеподібна фреза для шліфування та моделювання форми нігтя;
- округла насадка з м’якого матеріалу (войлок, бавовна, силікон) для полірування нігтів;
- «кукурудза» для зняття штучного покриття.
Часто професійний аппарат для манікюру продається без насадок або з універсальним тимчасовим комплектом. Фрези ж продаются окремо, оскільки майстри самостійно створюють свій власний набір, підбираючи не лише їхню форму, але й розмір і матеріал. На останній також хочемо звернути увагу.
- Керамічні підходять, аби обробляти товсті тверді нігті, а також складні зони нігтя й шкіри. Використовуються для підготовки нігтя, видалення згрубілої шкіри та мозолів, зняття гель-лаку та акрилового покриття.
- Металеві використовуються для видалення кутикули та птеригію, а також на всіх етапах обробки нігтя. Оскільки вони не спилюють, а дуже тонко зрізають верхній шар нігтя чи шкіри, необхідно використовувати захисну маску, аби не вдихати опил.
- Алмазні використовують найчастіше для шліфування й підготовки нігтя до штучного покриття. Найкраще підходять для тонкої нігтьової пластини та чутливої шкіри.
Комбіновані найчастіше застосовують у апаратах для домашнього догляду. Можуть бути одноразовыми, це позбавляє клопоту з стерилізацією.
Для апаратного манікюру необхідний лише фрезер. Проте аби навчитись, не зіпсувавши собі нігті й настрій, варто вводити його поступово на різних етапах процедури. Для комбінованого манікюру під рукою мають бути також манікюрні ножиці, кусачки та пушер.
Етапи апаратного манікюру
Перш за все обов’язково уважно ознайомтеся з інструкцією до приладу, аби точно знати призначення насадок та нюанси їх використання (кут нахилу, оптимальну швидкість обиртання, напрямок руху).
- Якщо є необхідність, спеціальною фрезою видаліть старе покриття гель-лаку. Для зняття звичайного лаку апарат не потрібен, але його необхідно також видаляти перед стартом манікюру.
- Легкими плавними рухами слід підіймати кутикулу й відшліфовувати від центру нігтя до країв. На перших порах можна допомогти собі засобом для видалення кутикули та апельсиновою паличкою, проте пам’ятайте, що фрезер обробляє виключно суху шкіру.
- Боковою частиною чи ребром фрези опрацюйте пазухи й самі бокові валики у напрямку росту нігтів, видаляючи ороговілу шкіру.
- Спеціальними фрезами делікатно опрацюйте шкіру навколо нігтя.
- Використовуючи фрези для шліфування й полірування, опрацюйте вільний край і поверхню нігтьової пластини, прибираючи нерівності та розшарування.
Далі можна нанести масло для кутикули й зробити самомассаж або приступити до створення декоративного покриття.
Через відносно велику вартість якісних фрезерів та необхідність педантичного навчання більшість жінок віддають перевагу традиційним салонним процедурам. Проте наявність домашнього апарату має свої переваги, як свобода від графіку майстра, безмежний простір для експериментів та можливість довірити свої нігтики людині, якій найбільше довіряєте, — собі.