Буковинські фахівці обмінялися досвідом із спеціалістами з інших областей На Буковині всі об’єкти мають споруджувати з дотриманням норм безбар’єрності. Для цього фахівці області повинні опиратися на відповідні норми законодавства. Також за основу беруть заходи з реалізації Нацстратегії безбар’єрності, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Про це ішлося під час наради з учасниками будівельного процесу області, яку провели у Чернівецькій ОДА.
Під час заходу архітектори, інженери, представники Департаменту капітального будівництва, містобудування та архітектури Чернівецької ОДА обговорили проблемні питання щодо проектування безбар’єрних будівель, фізичної доступності та контролю за спорудженням об’єктів, повідомили в ОДА.
«Інклюзивність поширюється на проектування та будівництво нових житлових будинків, громадських будівель і споруд. Також вона стосується реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення, розумного пристосування будівель тощо», – сказала Представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій ОДА Валентина Добридіна.
Вона також зазначила, що будівлі в області періодично перевіряють на дотримання вимог безбар’єрності. Такі аудити, зокрема, проводять й на об’єктах програми Президента України «Велике будівництво».
Під час наради буковинські фахівці також обмінювалися досвідом із спеціалістами з інших областей.