Щоб вода в басейні була завжди чистою, її треба регулярно міняти. Це нескладно, якщо у вас маленький дитячий басейн. Але що робити, якщо об’єм вашого басейну складає кілька тисяч літрів? У такому разі незамінним помічником стане фільтр для басейну https://aquapolis.ua/filtry-i-filtracionnye-ustanovki.html. Правильно підібраний фільтр очищає басейн від забруднень та зберігає чистоту та прозорість води.
Різновиди фільтрів
- Пісочний
- Картриджний
- Діатомовий
Пісочний фільтр
Пісочний фільтр виконаний у формі бочки, куди засипається пісок. Фільтри можуть бути оснащені додатковими елементами для зручності користування та контролю стану обладнання:
- Клапаном зворотного промивання – регулює режим роботи обладнання.
- Манометром – контролює тиск всередині ємності.
Пісочні фільтри утримують забруднення розміром до 20 мікронів та забезпечують якісне очищення води.
Переваги пісочних фільтрів:
- Бюджетна ціна порівняно з іншими видами фільтрів
- Висока продуктивність
- Довгий термін служби
Пісочний фільтр Aquaviva M1600 від турецького виробника чудово підходить для очищення басейнів об’ємом до 400 м³. Фільтр виконаний з ізофталевої поліефірної смоли та захищений ламінованим покриттям. Це забезпечує герметичність та міцність фільтра. Пристрій оснащений манометром високої точності, за допомогою якого можна контролювати тиск. Фільтр стійкий до корозії, впливу УФ-променів та агресивних хімічних реагентів.
Картриджний фільтр
Картриджний фільтр – це ємність зі змінним картриджем для очищення води. Картриджі потрібно регулярно виймати та промивати, а також міняти після закінчення експлуатаційного терміну.
Переваги картриджних фільтрів:
- Мають високий ступінь очищення – до 10 мікронів.
- Не вимагають зворотного промивання, тому ви заощаджуєте воду.
- Компактні.
- Споживають менше енергії, ніж пісочні фільтри.
Недоліки картриджних фільтрів, як порівнювати з пісочними фільтрами:
- Вимагають промивання та заміни картриджа.
- Мають вищу вартість в обслуговуванні.
Наприклад, картриджний фільтр Hayward Swim Clear C150SE від італійського виробника ідеально підходить для очищення домашніх басейнів об’ємом до 56 тисяч літрів. Картриджі не вимагають зворотного промивання, тому використання картриджного фільтра Hayward Swim Clear C150SE заощаджує воду до 6 м³ на рік.
Діатомовий фільтр
Діатомові фільтри мають найвищий ступінь очищення та видаляють забруднення розміром до 1 мікрона. Як засипка використовується спеціальна гірська порода, що має очищувальні та бактерицидні властивості.
Діатомові фільтри мають високу вартість, тому зазвичай встановлюються у комерційні басейни.
Рекомендації щодо вибору фільтра
Для ефективного очищення води визначте необхідну продуктивність фільтра. Весь об’єм води протягом доби повинен профільтруватись не менше, ніж 2.5 рази.
Наприклад, басейн має об’єм 50 м³, відповідно, 50х2.5=125 м³. Такий об’єм води фільтр має пропустити через себе за добу. Якщо ви плануєте, що фільтр працюватиме 10 годин на добу, отриманий об’єм води діліть на 10. У цьому випадку вибирайте фільтр з продуктивністю 12 м³/год.
Зважайте на завантаженість басейну, особливо це стосується комерційних басейнів. Чим вищий цей показник, тим вищою має бути продуктивність фільтра.
Щоб фільтр прослужив довго та щоб уникнути можливого зламання, віддайте перевагу обладнанню відомих та надійних виробників: Emaux, Waterline, Hayward, Aquaviva.
Якісний фільтр забезпечує комфортний та безпечний відпочинок у чистому басейні протягом усього сезону купання.