Основним завданням бізнесу є розширення сфери впливу, який допоможе отримати більший прибуток
І йдеться не лише про покриття більшої частини ринку своїми товарами та послугами, а й про надання більших можливостей для покупців. Однією з таких можливостей є оплата товарів та послуг криптовалютою. У тій же Україні все більше людей намагається переводити свої активи в цифрові гроші, а ціна біткоїна, яка стабільно тримається на високому рівні, лише додає привабливості крипті. Але не лише можливість продажу товарів за BTC та інші коїни приваблює власників бізнесу.
Причини популярності криптовалюти серед бізнесменів
Ось п'ять основних причин, з яких світовий та український бізнес все більше впроваджує технологію блокчейну у власну справу:
- Надійність – дані, зібрані в ланцюжок блоків, містять інформацію про «сусідів», що забезпечує перевірку справжності документів та інформації від учасників угоди.
- Децентралізація – самостійна перевірка даних системою виключає необхідність участі у транзакції третьої сторони, що вигідно відрізняє блокчейн від банківської системи.
- Швидкість – надходження коштів на рахунок здійснюється протягом кількох секунд.
- Безпека – коди та ключі шифрування забезпечують максимальну безпеку під час транзакцій, особливо якщо вони здійснюються на відомих платформах, як-от Binance.
- Збереження даних – технологія не дозволяє втручатись у процес стороннім особам, а також захищає дані про операції від зміни та видалення деталей угоди.
Якщо копнути глибше, то криптовалюту можна назвати єдиною міжнародною валютою, на яку не можуть впливати ні банківська система, ні уряд. Для оплати товарів у BTC чи інших коїнах не потрібно переводити їх у фіатні гроші та втрачати на комісії за обмін. Це приваблює покупців та дає можливість бізнесу залучати нових клієнтів.
Як криптовалюта використовується у бізнесі?
Сьогодні основним напрямком впровадження технології блокчейн у бізнес є надання покупцеві можливості оплати товарів та послуг криптовалютою. Для цього створюється безліч платіжних систем, серед яких однією з найпопулярніших є Binance Pay. Ця система працює за принципом платіжних безконтактних програм для фіатних засобів. Власник криптовалюти встановлює додаток у смартфон та оплачує покупки як в онлайн-, так і в офлайн-магазинах. Безліч великих гравців українського бізнесу вже інтегрували його в такі системи та встановили термінали для приймання платежів.
Вже зараз можна сплатити криптою:
- побутову техніку та електроніку;
- харчові продукти;
- паливо на АЗС;
- квитки;
- бронь готелю;
- різні послуги.
Також з кожним днем створюється все більше стартапів, які ґрунтуються на блокчейн-технології. Наприклад, у Британії запустили майданчик для кредитування бізнес-ідей, а також пошуку однодумців, угоди між якими укладаються за допомогою підпису смартконтрактів. Угоди з нерухомістю також можуть здійснюватися за допомогою децентралізованої системи.
Ми все частіше стикаємося з блокчейном і криптовалютою в реальному житті, тому варто уважно придивитися до можливостей використання цифрових активів. Тим більше, що в технічному плані криптовалютні платформи пропонують усі умови для впровадження технологій у життя.