28 січня першому космонавту незалежної України могло б виповнитися 73 роки
В архівах знайшли відео підготовки Леоніда Каденюка в космічному центрі Ліндона Джонсона в штаті Техас (США) разом із п'ятьма іншими членами екіпажу 16 листопада 1997 року.
Відео знайшли в архівах "Суспільного".
На відео чути пряму мову Леоніда Каденюка та його дублера Ярослава Пустового.
Народився перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк 28 січня 1951 року у в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області в родині вчителів.
Мрія про космос зародилась у Каденюка у віці 10 років, після польоту Юрія Гагаріна. Мати майбутнього астронавта бачила його як лікаря.
Політ у космос.
У період від 19 листопада до 5 грудня 1997 року разом з членами екіпажу (чотири американці та один японець) здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місії STS-87. У кожного з космонавтів було своє завдання. Українець виконував роль науковця-біолога. Екіпаж проводив експерименти з трьома видами рослин: ріпою, соєю та мохом. Космонавти мали з'ясувати, як стан невагомості впливає на їх ріст та розвиток. Згідно з програмою протягом польоту Леонід Каденюк виконав десять експериментів.
Окрім цього виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини з тематики «Людина і стан невагомості». Це був прорив для України, яка здобула право називатися космічною державою.
«Я був першим, хто полетів у космос із українським прапором і виконав завдання українського уряду. 1997 року вперше український гімн пролунав у відкритому космосі», згадував космонавт. Під час польоту в космосі три прапори України, тризуб, портрети Тараса Шевченка, Сергія Корольова, Юрія Кондратюка, Миколи Холодного та фото космонавта Леоніда Іванова — друга Каденюка, який загинув так і не побувавши в космосі.
За свідченням дружини космонавта, після польоту до космосу змінився і сам Каденюк, бо до тої події він не був побожним, та вважав що людина одна у Всесвіті.