Біль у серці — це симптом, який лякає кожну людину у момент виникнення. Він може свідчити про появу важкої патології, яка при подальшому розвитку може спровокувати ускладнення, які значно порушують якість життя. У надважких випадках хвороби серця можуть навіть призвести до смерті пацієнта. Саме тому більшість людей не хоче тягнути з візитом до лікаря, коли мова йде про дискомфорт у зоні серця. Деякі захворювання після виявлення успішно коригуються медикаментозно, як, наприклад, стенокардія. Правильно підібрані лікарські засоби забезпечують стабільну відсутність патологічних симптомів. Їх існує велика кількість, тому для кожного пацієнта лікарі підбирають необхідний препарат індивідуально — Амлодипін, Бісопролол, Предуктал тощо. Конкретний вибір залежить від відповіді організму на терапію та наявності протипоказів.
Які бувають причини болю у серці
Для виникнення болю у серцевій області існує багато причин — в тому числі міжреберна невралгія та печія. Але якщо мова йде про саме серцеву патологію, спеціалісти виділяють три основні причини:
- Стенокардія. Виникає у багатьох людей. Вона пов'язана зі звуженням просвіту коронарних судин у результаті спазму чи атеросклеротичних процесів. До міокарда не потрапляє достатня кількість кисню, через що і виникають неприємні відчуття. Як правило, напад проходить після забезпечення спокою та відсутності стресу і фізичних навантажень.
- Інфаркт міокарда. Патогенетично є ускладненням стенокардії. Розвивається, коли просвіт коронарної артерії одномоментно перекривається повністю, наприклад, тромбом. У ділянці, кровопостачання якої залежить від цієї судини, формується некроз.
- Запальні процеси. Перикардит, міокардит та ендокардит можуть супроводжуватись вираженим болем під час серцевих скорочень.
Перераховані стани потребують комплексної діагностики та якісного лікування. Без цього людина не зможе вести звичне життя, а інфаркт міокарда просто є невідкладним станом, який лікується методами інтенсивної терапії.
Як лікують біль у серці
Методи лікування залежать від того, який саме діагноз було встановлено. Можуть застосовуватися:
- препарати для зняття спазму коронарних судин;
- препарати для лікування атеросклерозу;
- антибіотики;
- протизапальні засоби;
- стентування для збільшення просвіту коронарної артерії тощо.
Лікування лікар підбирає індивідуально для кожного пацієнта, щоб досягти максимальної його ефективності. Самолікуванням займатись ніколи не слід, адже ви не зможете відрізнити різні типи болю у домашніх умовах, а інфаркт, наприклад, часто вимагає проведення реанімації. Тому не слід ризикувати своїм життям — краще одразу звернутись до кардіолога. Він встановить точний діагноз і індивідуально обере для вас ефективну терапію.