Усі етапи будуть фіксуватися в єдиній електронній системі, що мінімізує ризики корупції та підвищує прозорість роботи З 1 січня 2025 року в Україні розпочинається масштабна реформа системи медико-соціальної експертизи (МСЕК). Замість звичної процедури запроваджується новий підхід — оцінювання повсякденного функціонування. Ця реформа має значно спростити процес отримання статусу інвалідності для людей.
Новий механізм оцінювання передбачає скорочення та цифровізацію більшості процесів. Усі етапи будуть фіксуватися в єдиній електронній системі, що мінімізує ризики корупції та підвищує прозорість роботи.
Як це реалізують на Буковині?
На території Чернівецької області вже сформовано 62 експертні команди у 14 закладах охорони здоров’я. Ці спеціалісти готові забезпечити якісне впровадження нової системи.
Про це під час брифінгу повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Наталя Свестун.
"Реформа покликана зробити процедуру оцінювання повсякденного функціонування максимально зручною для людей. Завдяки цифровізації та чіткому алгоритму дій ми мінімізуємо бюрократичні складнощі й забезпечимо прозорість на кожному етапі," — зазначила Свестун.
Реформа спрямована на підвищення доступності послуг для громадян і створення сучасної системи, яка відповідатиме європейським стандартам.