Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Андрій Любка презентує у Чернівцях роман про контрабанду

Фото: 4young.com.ua
«Карбід» – перший великий текст автора, над яким працював два роки 
30 листопада о 19:00 у Літературному центрі Пауля Целана (вул. О. Кобилянської, 51) відбудеться презентація нового роману Андрія Любки «Карбід». Вхід вільний.

3 листопада стартував Усеукраїнський тур на підтримку нового роману Андрія Любки «Карбід». Він відбудеться у рамках проекту «Мережа», ініціатором якого є команда Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ.
Тур пройде у два етапи. Протягом листопада письменник відвідає північ, південь, центр та схід України (в тому числі побуває у 5 прифронтових містах). У грудні Андрій Любка завітає на захід України. Загалом тур охопить близько 30 міст, в кожному з яких відбудеться два заходи: прес-конференція та літературно-дискусійний вечір.
 
Сюжет
«Карбід» - це перший мій надрукований роман і вже сьома книжка. У мене були оповідання, есеї і просто проза, а роман – це перший великий текст. Я писав цю книгу останні 2 роки. Документальною основою для роману стали події 2012 року в Ужгороді, а саме викриття тунелю, який пролягав на глибині трьох метрів під землею, бетонної конструкції, де були всі комунікації, проходили рейки і їздив потяг із вагонетками. Власне, він використовувався для контрабанди наркотиків, тютюну, алкоголю, людських органів, тощо.

Головний герой роману Михайло Олексійович, вчитель історії в провінційному закарпатському містечку, вирішує збудувати тунель, який би відкрив шлях у Європу. Але для того, щоб здійснити цю грандіозну інфраструктурну задумку, тунель мав би бути довжиною 700 метрів. Він збирає своїх друзів і розповідає їм свою ідею.  Варто додати, що серед восьми героїв книги шість - контрабандисти, тому для них це вже не якийсь патріотичний засіб євроінтеграції, а, перш за все, можливість контрабандно перевозити свої товари. Для того, щоб закамуфлювати цю задумку під подарунок місту, вони залучають до своєї команди міського голову Ведмедова. Дія роману припадає на 2015 рік, напередодні місцевих виборів.
 
Настрій
«Карбід» - скоріше драма, ніж комедія, але вона дуже смішна. Я визначив цей жанр як трагікомічний. Роман зараз перекладають польською. Для поляків він буде комічний, для українців – трагікомічний, оскільки я описую 2015-й рік, події відбуваються в Україні. Найбільшим злочинцем у місті Ведмедові виглядає міський голова. А міська газета, навпаки, називає його «патріотом міста» та «меценатом». Тому сміх у романі трагічний і лікувальний водночас, аби ми побачили свої вади, поставили собі запитання.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: 4young.com.ua

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж