Люди змушені суворо економити воду для власного споживання, а для напування худоби – завозити
Через малосніжну зиму та майже бездощове літо обміліли водні горизонти, що спричинило суттєве зниження рівня живильної вологи у криницях практично в усіх населених пунктах Хотинщини. Про це повідомляють "Хотинські вісті".
– Потічки висохли. Лише в окремих викопаних ставках залишилася вода, – розповідає Бочківецький сільський голова Ніна Боднар. – У тій частині населеного пункту, яку називаємо «мале село», що розташоване на височині, у колодязях залишилося дуже мало води. Господарі чистять криниці, але очікуваного результату не отримують.
– У селі з водою дуже погано, хоча немає криниць, у яких вона повністю зникла, – зазначає Ворничанський сільський голова Валентин Заплітний, – Проте у майже 40 відсотках колодязів її – лише півметра–метр. Цього не вистачає навіть для побутових потреб, не кажучи вже про домашніх тварин. Раніше на пасовищах були нори, з яких напували худобу або водили її до ставків, у яких нині на 70–80 відсотків менше води. Навіть криниці, які колись забезпечували сотні тварин та птиці на фермах, обміліли наполовину.
– У селі поки що великих проблем з водою немає. Хоча у частині криниць її рівень помітно знизився у порівнянні з попередніми роками, – додає голова Білівецької сільської ради Зінаїда Чуравіна. – На щастя, жоден колодязь повністю не висох. Навіть, якщо у деяких вичерпують рідину до дна, то на ранок вона прибуває. Дотепер так і не вдалося з’ясувати, чому в одних криницях навіть у посуху води вдосталь, а в інших – обмаль. Напевне, вона надходить із різних горизонтів, а її потік неоднаковий за об’ємом. У деяких домогосподарствах не вистачає води, щоб напувати худобу. Господарі возять мотоблоками бочки, бідони до ізворів (місця, де багато джерел, які виходять недалеко від поверхні землі), із яких наповнюють водою.
Джерело: Хотинські вісті