Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Грошей на будівництво перинатального центру у Чернівцях немає


Фото: Руслана Козлова, "Чернівецький промінь"
Наразі для того, аби добудувати перинатальний центр у Чернівцях потрібно 81,6 млн.грн.
У Чернівецькій області протягом останніх трьох років значно зросла кількість передчасно народжених дітей з масою тіла до одного кілограма. А перинатального центру в краї досі немає, пише ІА АСС.
 
Відділення для недоношених дітей та реанімація є лише у Чернівецькій обласній дитячій лікарні. Тобто немовлят з усієї області везуть до Чернівців.
 
– Цю проблему може вирішити тільки перинатальний центр, куди своєчасно потраплятимуть матері групи ризику, діти з високим ризиком захворюваності, – каже Олена Власова, головний позаштатний неонатолог Чернівецької області. – У перинатальному центрі були би окремі відділення для дітей, відділення інтенсивної терапії новонароджених, де діти знаходитимуться на апаратах ШВЛ. Окремо – операційні блоки та дитяча хірургія, щоби лікарі могли оперувати новонароджених на місці, без транспортування у міську дитячу лікарню. Окрім того, створення перинатального центру передбачає забезпечення його сучасним обладнанням, якого наразі нам катастрофічно бракує.
 
Перинатальний центр у Чернівцях почали створювати ще у 2012 році на базі Чернівецького пологового будинку №1. Проект «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» запроваджувала Державна агенція з інвестицій та управління національними проектами України.
 
– Після виготовлення проектно-кошторисної документації на майбутній перинатальний центр, корпус пологового будинку був переданий управлінню капітального будівництва Чернівецької ОДА, – пояснює Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької обласної державної адміністрації. – Перша частина коштів на реконструкцію пологового будинку надійшла у грудні 2013 року. На 10 млн. грн. змінили внутрішнє планування, добудували другий поверх для розміщення реанімаційного відділення, розпочали монтаж вентиляційної системи. І зупинилися, бо продовжувати будівництво взимку було неможливо. Натомість, аби освоїти кошти, було прийняте рішення на 23,6 млн. грн. придбати медичне обладнання (апарати УЗД, кювези, апарати ШВЛ для дорослих) і технічне (система «чисте повітря»).
 
А з 2014 року проект «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» було достроково припинено і коштів Чернівецька область більше не отримувала. Протягом двох років за гроші з обласного бюджету накрили добудоване приміщення і частково провели електромережі. 
 
– Медичне і технічне обладнання, яке придбали, наразі зберігається на складі Центру комунального майна Чернівецької обласної ради, – продовжує Марія Поліщук. – За два роки ми написали чимало листів у всі можливі інстанції – до всіх виконуючих обов`язків Міністрів охорони здоров`я, до прем'єр-міністрів, депутатів Верховної Ради, голови медичної комісії депутатів Верховної Ради. Просили дозволу використовувати дороговартісне обладнання, що було придбане для перинатального центру, та кошти на продовження будівництва. Але ситуація залишилася невирішеною до сьогоднішнього дня. Наразі для того, аби добудувати перинатальний центр у Чернівцях потрібно 81,6 млн.грн. Звісно, в області таких грошей немає.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно