Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Вода у Сокирянах і досі не відповідає нормам – люди продовжують хворіти


Фото: felicitapubblica.it
Їх доправляють у лікарню із гострими кишковими інфекціями 
 
Вода у Сокирянах і досі не відповідає нормам. Причому відхилення зафіксовано як у водопровідній воді, так і у воді із криниць.
 
Державна установа «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що в період з 27червня до 13 липня всього захворіло гострими кишковими інфекціями 143 особи, з них 59 дітей, в основному жителі Сокирян. За цей період було госпіталізовано до інфекційного відділення Сокирянської ЦРЛ 44 хворих, з них 23 дитини.
 
Причому недужих продовжують доправляти до лікарні, так за два останніх дні госпіталізовано 7 осіб із гострими кишковими інфекціями.
 
Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено 40 проб води, відібраних в м. Сокиряни.
 
За результатами лабораторних досліджень встановлено відхилення від вимог за бактеріологічними показниками у 24 пробах, за санітарно-хімічними показниками у 20 пробах, та у 1-й пробі за вірусологічними показниками (громадська криниця).
 
Водопровідна вода (7 проб) не відповідала вимогам санітарних норм за бактеріологічними показниками: з каптажу «Шипіт» та 6 вогнищ кишкової інфекції. В усіх пробах виявлено загальні коліформи, також в водопровідній воді з каптажу «Шипіт» та з вогнищ виявлено фекальну кишкову паличку та коліфаги.
 
За санітарно-хімічними показниками встановлено перевищення допустимих нормативів за вмістом амонію в 4 рази та по загальний жорсткості в 1,2 рази.
 
Досліджено 25 проб криничної води: 21 пробу води з громадських та 4 – з індивідуальних криниць. За результатами бактеріологічних досліджень 15 проб не відповідали нормативам щодо наявності загальних коліформ, в одній пробі виявлено антиген ротавірусу. За санітарно-хімічними показниками у всіх криницях встановлено перевищення допустимих нормативів по загальній жорсткості в 1,4 рази та в двох пробах по окиснюваності в 1,1 рази.
 
За результатами бактеріологічних досліджень вода з річки Сокирянка не відповідає вимогам санітарних правил по індексу лактозопозитивної кишкової палички. Проведено токсикологічні дослідження, отрутохімікатів в пробах не виявлено.
 
Частина клінічного матеріалу від хворих та проб води було направлено до ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України». За результатами цих досліджень у клінічному матеріалі від хворих діагностовано ротавірусну, норовірусну інфекцію та збудника дизентерії. Одночасно, в зразках води з річки Сокирянка та зразках питної води виявлено ротавірус.
Проведено роботи по дезінфекції громадських криниць забезпечено повторний відбір проб води, дослідження тривають.
07.07.2017 та 11.07.2017 проведено засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Чернівецької обласної державної адміністрації.

Рішеннями обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Чернівецької обласної державної адміністрації затверджені першочергові заходи щодо призупинення водопостачання з каптажу «Шипіт» до проведення очищення та дезінфекції резервуару чистої води та санації розподільчих мереж та використання води з артезіанської свердловини до завершення очистки та дезінфекції мереж, визначено ряд заходів з метою упередження виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій на території області.

Проведення комплексу профілактичних, протиепідемічних заходів та лабораторних досліджень триває.
 
 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно