Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

У Чернівцях чимало громадських організацій використовують свій статус лише для пільгової оренди приміщень

Комісія міської ради почала масово перевіряти громадські організації, чи відповідає їхня діяльність статусу 

Спеціально створена профільна комісія Чернівецької міської ради розпочала перевірку приміщень, які є комунальним майном. Розпочали вони з тих, що належать громадським організаціям. Про це у програмі «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь» розповіла член виконавчого комітету Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе. 

– У них пільгова ставка. Вони платять 17 гривень за квадратний метр. Якщо це не прибуткова організація, яка не займається підприємницькою діяльністю, а виконує всі умови статуту – допомагає діткам, хворим, людям з інвалідністю тощо - така ставка є припустимою, – каже представниця виконкому.

Проте приміщення для подібних об’єднань та товариств повинно бути не в центрі міста. Натомість, привабливі приміщення місця, які можуть приносити гарні прибутки орендарям, варто віддавати підприємцям.

Водночас, під час перевірок представники комісії побачили, що існують такі громадські організації, які використовують приміщення не за цільовим призначенням. 

– Це серйозне порушення і з такими організаціями потрібно розривати угоди. А приміщення виставляти на конкурс, на ProZorro і нехай ці організації спробують отримати такі приміщення за вищою ставкою. Тому що громада повинна заробляти. А зароблені гроші йдуть на лікування діток, утримання людей з інвалідністю, дороги тощо, – каже Наталія Фрунзе.

Розпочати перевірки міську раду спонукало те, що останнім часом почали звертатися дуже багато новостворених громадських організацій. Всі вони просять приміщення за пільговими ставками. Адже положення передбачає знижену оренду для таких організацій. Їх стає більше мало не щодня, тож, у міській раді вирішили перевірити, чи всі ГО діють згідно зі своїм статутом і чи дійсно їхня діяльність відповідає їхньому статусу.

– В однієї з таких організацій, яка допомагає діткам з інвалідністю, договір завершився 15 березня цього року. Коли ми прийшли їх перевірити, то побачили, що приміщення використовують під майстерню золота. Мене здивувало та обурило, що вхід до ювелірної майстерні – з центрального входу, де одна сходинка. А для діток з інвалідністю – збоку будівлі, де величезні металеві сходи без жодного пандуса, – зазначає Наталія Фрунзе.

Пані Наталія впевнена, що це буде не останній випадок. А в подальшому комісія перевірятиме не лише громадські організації, але й політичні партії, інші неприбуткові об’єднання, а також всі орендовані комунальні приміщення.

– У нас дуже багато буфетів, які орендують за 23 гривні квадратний метр. Впевнена, що в більшості випадків там не буфет, а ресторан, за оренду якого ставка має бути набагато вищою. Подивимося, чи щось покажуть наші подальші перевірки, – каже член виконкому.

Через винахідливих підприємців, які маскують свій бізнес неприбутковою організацією або ж цільовим призначенням, яке дозволяє орендувати приміщення за зниженою ставкою, місто недоотримує чималі кошти. 

– Скільки грошей протягом кількох років мав би сплатити до бюджету міста син очільниці громадської організації за оренду приміщення, в якому виробляє та продає золоті прикраси? Що можна було зробити за ці кошти? А потім нас звинувачують, що влада не працює. Давайте використовувати наше комунальне майно за призначенням чесно та заробляти на цьому гроші для потреб міста, – додала Наталія Фрунзе.


скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж