Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Блокування ТВК представниками Єдиної Альтернативи – порушення закону, - політолог


На думку політичного експерта Олексія Кандюка, силові сценарії в управлінні містом у Чернівцях не спрацюють

Блокування територіальної виборчої комісії охоронцями «Єдиної Альтернативи» - це порушення закону та нецивілізована поведінка. Таку думку висловив політолог Олексій Кандюк в ефірі телеканалу "Чернівецький промінь". За його словами, невідомі охоронці «Єдиної Альтернативи» не є представниками органів правопорядку, тому не важливо кого вони не допускали в ТВК, адже вони не мали на це жодних повноважень.

Не пускати людей на дільницю – це порушення закону, незріла та нецивілізована поведінка. Вони мали викликати поліцію і чекати, поки ті розберуться в рамках закону, - зазначив Олексій Кандюк.

Нагадаємо, лідер «Єдиної Альтернативи» Роман Клічук в інтерв’ю зазначив, що вважає такі дії кремезних однопартійців законними.

Це були законні дії, що вони не допускали людей чужих, вони були не кандидати, це були люди, які прийшли просто з вулиці і вони збиратися увірватися в ТВК. Так, в якийсь період, вони ж не могли розібратися хто ці люди, вони прийняли рішення не пустити, - розповів лідер «Єдиної Альтернативи».

Нагадаємо під стінами ТВК невідомі молодики кремезної статури, дії яких координувала кандидат в депутати від «Єдиної Альтернативи» Марина Кирилюк, не допускали в приміщення ТВК кандидатів в депутати від інших партій та влаштували штовханину, під час якої травми отримала представниця партії «За Майбутнє».

Голова Чернівецької міської ТВК Анжела Саїнчук зазначила, що ТВК не має ніякого відношення до охорони «Єдиної Альтернативи», і вони не зверталися до них за допомогою, адже в приміщенні ТВК завжди чергують працівники поліції.

Ми не бачили і не знаємо. До нас дійшла інформація потім. ТВК взагалі до цього ніякого стосунку немає. Представники поліції з посиленим нарядом знаходилися тут на нашому поверсі. Ми нікого не просили, ні з ким не домовлялися і не знали що там відбувається, - повідомила голова міської ТВК.

В поліції, на відміну від Романа Клічука, не вважають дії його охоронців законними. Правоохоронці задокументували блокування входу до ТВК та склали два протоколи. До слова, за статтею 157 Кримінального кодексу України, перешкоджання роботі виборчої комісії карається позбавленням волі від трьох до семи років.

На думку політичного експерта Олексія Кандюка, кандидат в мери Роман Клічук мав би зробити висновки із ситуації з незаконним блокуванням приміщення ТВК, адже закони бізнесу не працюють в управлінні містом.

 

Я розумію, що у великому бізнесі, напевно, важко обійтися без послуг охорони. Але ж Роман Клічук давно пов’язаний з діяльністю міськради, був членом виконкому, а отже повинен розуміти, що Чернівецька міськрада завжди була відкритою, до неї міг зайти хто завгодно. Силові сценарії у нашому місті не оцінять і не підтримають, - зазначив Олексій Кандюк.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно