Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині за хабар засудили начальника БТІ


Чоловік отримав 2,5 років за ґратами
Мешканець Кельменецького (Дністровського) району, працюючи тривалий час за кордоном, у 2016 році запланував після повернення в Україну за зароблені гроші розпочати невеликий бізнес – відкрити кафе-бар з банкетною залою. Але для початку йому необхідно було провести реконструкцію нежилих приміщень із облаштуванням прибудови.

Діючи з дотриманням вимог законодавства, після розробки проєктної документації, він чотири рази звертався спочатку через ЦНАП, а востаннє – особисто до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області (УДАБІ) для погодження та реєстрації декларації на початок будівельних робіт. Однак щоразу йому повертали документи з підстав неправильного заповнення встановленої форми та неповноти внесення даних.

Отримавши в черговий раз відмову, він погодився з пропозицією свого знайомого - начальника Кельменецького РБТІ, який мав досвід і відповідні знання в галузі містобудівної діяльності, допомогти правильно заповнити форму. При цьому останній наголошував, що тільки за умови надання йому 1 тисячі доларів для подальшої передачі службовим особам УДАБІ, він зможе отримати позитивний результат. Потерпілий повідомив про це правоохоронні органи.
Після отримання обумовленої зазделегідь суми чиновник був затриманий у службовому кабінеті працівниками СБУ.

Як з’ясувалося згодом, 37-річний службовець умисно вводив потерпілого в оману щодо єдиного способу отримання декларації тільки у разі надання неправомірної вигоди, оскільки мав на меті власне збагачення та планував таким шляхом заволодіти його грошима. 

Під час апеляційного розгляду справи обвинувачений намагався переконати суд, що вилучені кошти він отримав від потерпілого в якості попередньої оплати за подальшу розробку детального плану території. Потерпілий, у свою чергу, спростував це, пояснивши, що жодних домовленостей між ними з цього приводу не було, а засуджений схиляв його до надання цих коштів, мотивуючи подальшими перевірками, накладенням штрафних санкцій та скасуванням декларації.

Колегія суддів дослідила матеріали справи, заслухала сторони у справі та встановила доведеним факт підбурювання засудженого до закінченого замаху на надання службовій особі неправомірної вигоди за вчинення службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища. Також суд визнав його винним у шахрайстві, тобто, у заволодінні чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, а тому виправдувальний вирок суду І інстанції скасував та ухвалив новий, яким призначив покарання, пов’язане із позбавленням волі.  
Після проголошення вироку засуджений залишив приміщення суду під супроводом конвою.
 
Про це повідомляє пресслужба Чернівецького апеляційного суду.скачать dle 10.5фильмы бесплатно