Із даної продукції м’яса птиці було виготовлено м'ясо механічного обвалювання, що експортувалося до України у кількості 4020 кг
До
Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшло повідомлення
через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та
кормів від 10 вересня 2021 року виявлено Salmonela typhimurium у крилах індички.
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/ або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з виробництва та /або обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".
Довідково:
Сальмонели є патогенними мікроорганізмами, які викликають гостре інфекційне захворювання - сальмонельоз. Він передається фекально-оральним шляхом, переважно через їжу. Основним джерелом інфекції є сільськогосподарські тварини (велика рогата худоба, свині, качки, гуси, кури), гризуни, а також людина.
Багато штамів сальмонел стійкі до сучасних антибіотиків, і тому поширюються по всьому світу. Так, внутрішньолікарняний сальмонельоз - серйозна проблема в даний час. А у 80% випадків збудник нозокоміального (внутрішньолікарняного) сальмонельозу - це S. typhimurium.
Інкубаційний період триває від шести годин до восьми діб, але частіше за все перші симптоми з'являються вже в першу добу-дві після вживання в їжу зараженого продукту.
Відбувається порушення водно-сольового обміну через діареї, стілець стає водянистим, пінистим, смердючим, з зеленню, що нагадує «болотяну твань», з частотою до десяти разів на добу, протягом тижня і більше.