Коли таки реконструкцію завершать – поки невідомо. Цього разу у мерії обіцяти вже не беруться Не встигли. Ремонт перехрестя на вулицях Богдана Хмельницького та Університетської, який мали звершити до 1 жовтня, затягується. Дорога й далі розрита, а рух для руху транспорту перекритий. І скільки ще триватиме такий експеримент над чернівчанами – поки невідомо.
1 жовтня тут уже мав бути відкритий рух для автівок, проте його так і не відновили. Тролейбуси не їдуть, автомобілісти стоять у заторах, а школярам, аби дістатися на уроки доводиться перебиратися через розкопки. І так уже місяць.
"Це треба було робити, коли не було студентів, коли були канікули і період відпусток. Це було б набагато швидше, а по-друге – не було б такого скупчення машин. Зараз всі приїхали, почався навчальний рік. Це теж мінус", - каже чернівчанка Тетяна.
Тетяна працює неподалік. Щодня їй доводиться з центру міста йти пішки, бо ж тролейбуси сюди не доїжджають. Жінка каже: їй шлях дається неважко, однак для пенсіонерів – це ціле випробування.
"У нас були проблеми з мережами і прийшлося замінити ті мережі. Звичайно що це подовжило терміни роботи", - заявив заступник міського голови.
Коли розкопали мережі, то стало зрозуміло, що заміни потребують не лише водопровідні труби, але й також каналізаційні та газові. Однак міські чиновники на цьому вирішили зекономити.
"Не замінювали, бо воно непередбачувано проектом і ми не бачимо доцільності це робити". - зазначив Василь Зазуляк.
Чернівчани обурені, що дорогу розкопали у розпал навчального сезону. Хоча незручностей можна було уникнути.
Доцільно було влітку це робити, це 100%. Як завжди вони роблять по своєму. Як їм зручно, вигідно по фінансам там, - каже місцевий мешканець Євген.
"Гранітний бордюр буде саме на острівці. Там є 33 м нестандартного бордюру під заїзд тролейбусів низкопідлогових. Вартість загальна всіх бордюрів десь 500 тисяч", - розповідає заступник директора підрядної організації Мирослав Саєвський.
Чому у мерії погодили такі дорогі бордюри – залишається тільки здогадуватися. Адже на зекономлені гроші, можна було б до прикладу, замінити старі каналізаційні труби. Бо ж хто зна, чи не доведеться потім під час чергового витоку – перекопувати нову дорогу.
Коли таки реконструкцію завершать – поки невідомо. Цього разу у мерії обіцяти вже не беруться. Термін виконання робіт продовжили до 1 листопада.